KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest rozporządzenie Rady Ministrów. Znana oficjalna data powrotu branży fitness

To już pewne. Opublikowane w czwartek wieczorem rozporządzenie Rady Ministrów potwierdziło powrót branży fitness oraz otwarcie basenów. Poznaliśmy zasady, na jakich będą działać i przy jakim limicie osób na metr kwadratowy.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
osoby ćwiczące w klubie fitness PAP/EPA / PHILIP DAVALI / Na zdjęciu: osoby ćwiczące w klubie fitness

Branża fitness zamknięta jest od października. Kluby i siłownie mogły przyjmować jedynie członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich. Teraz wiadomo, że to się zmieni.

Działalność siłowni, klubów fitness i basenów zostanie przywrócona 29 maja. Obowiązywał będzie jednak limit osób - jedna na 15 mkw powierzchni obiektu.

"Obiekt sportowy udostępnia się liczbie osób nie większej niż połowa obłożenia basenu, aquaparku albo obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni - przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami" - czytamy w rozporządzeniu z 6 maja.

ZOBACZ WIDEO: Joanna Jędrzejczyk o Janie Błachowiczu: Sukces rodzi sukces

Podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu będzie musiał regularnie dezynfekować szatnie i węzły sanitarne, a także sprzęt po każdym użyciu i po każdej grupie, udostępniać środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego oraz zapewnić 15-minutowe odstępy pomiędzy wchodzącymi grupami.

Osoby, które będą korzystać z ww. obiektów, są zobowiązane do dezynfekcji rąk zarówno podczas wejścia, jak i wyjścia.

Zasady te będą obowiązywać jak na razie od 29 maja do 5 czerwca. O kolejnych zmianach (bądź utrzymaniu) zasad Rada Ministrów poinformuje w następnych rozporządzeniach.

Czytaj także:
Jest dochodzenie ws. "bańki" w Ostrowie. Policja wlepiła mandaty, będzie weryfikacja kibiców
Mecze na Euro 2020 mogą zostać przełożone. UEFA przedstawiła regulacje

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×