Koronawirus rozłożył mistrza olimpijskiego. "To jest naprawdę demoniczna choroba"

Niektórzy COVID-19 przechodzą bezobjawowo i bezproblemowo. W tej grupie nie ma kanadyjskiego złotego medalisty olimpijskiego. Alexander Kopacz przyznał, że drżał o swoje życie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Alexander Kopacz Instagram / Na zdjęciu: Alexander Kopacz
- Nie obowiązywały tu żadne zasady. To jest naprawdę demoniczna choroba - przyznał 31-letni kanadyjski bobsleista w rozmowie z CTV News.

Alexander Kopacz zarażenia koronawirusem nie będzie wspominał dobrze. COVID-19 wręcz zdemolował jego organizm. - Nigdy nie czułem się tak bliski swojej śmierci. Zacząłem się już żegnać z bliskimi - dodał.

Wydawać by się mogło, że solidnie zbudowany sportowiec powinien przejść przez zarażenie łagodnie. Tutaj było jednak zupełnie odwrotnie. Były ogromne problemy z oddychaniem i ciągła gorączka. Jego stan był na tyle poważny, że trafił do szpitala.

Kanadyjczyk nie potrafił w żaden sposób zapanować nad tym co się dzieje. - Nie potrafię opisać halucynacji, które miałem. Nawet mistrz olimpijski może zostać sparaliżowany przez koronawirusa. Leżysz i myślisz, że możesz umrzeć. Nie jesteś w stanie nic z tym zrobić - opisuje.

Kopacz relacjonuje, że gorączkę udało się obniżyć dopiero po ośmiu dniach. Pozostawały jednak nadal problemy z płytkim oddechem - brakowało mu tlenu. Na szczęście najgorsze jest już za mistrzem olimpijskim. Wywiadu CTV News w sobotę udzielił co prawda jeszcze ze szpitalnego łóżka, ale wszystko jest już na właściwej do odzyskania zdrowia drodze.

Zobacz także:
Rewolucja ma odrodzić polski biathlon. Pomoże Justyna Kowalczyk-Tekieli

ZOBACZ WIDEO: Martyna Łukasik, czyli zmęczona, ale szczęśliwa mistrzyni Polski. "Postawiłyśmy na swoim"


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×