Jakie walki poprzedzą starcie Adamka z Gołotą? - przegląd wydarzeń ze świata boksu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Starcie Macieja Zegana z Krzysztofem Cieślakiem będzie jedną z walk poprzedzających wydarzenie wieczoru podczas październikowej gali w Łodzi, czyli konfrontację Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą. Ważne decyzje podjęli ostatnio Rusłan Czagajew oraz Hasim Rahman. Tymczasem Chris Byrd pokusił się o porównanie potencjałów braci Kliczko i wskazanie który z nich jest lepszym bokserem.

Chris Byrd: Witalij Kliczko wygrałby z Władimirem

Były mistrz świata federacji IBF i WBO w wadze ciężkiej uważa, że obecny posiadacz tych pasów, Władimir Kliczko przegrałby ze swoim bratem, Witalijem.

- Władimir to potwór, ale mimo to uważam, że Witalij by go pokonał. Starszy z braci prezentuje wielką mądrość w ringu i doskonale wie, co robić. Ma także trochę większe umiejętności - stwierdził 39-letni pięściarz w rozmowie z boxingtalk.com.

Sam Chris Byrd w najbliższym czasie zamierza przenieść się do kategorii junior ciężkiej. Swego czasu wymieniano go nawet jako jednego z potencjalnych rywali Tomasza Adamka.

Rusłan Czagajew ma nowego trenera

Pięściarz z Uzbekistanu zakończył współpracę z Michaelem Timmem. Nowym szkoleniowcem byłego mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej został Magomed Sharburov.

- Mam za sobą trudny okres. Kontuzja, przełożona walka z Wałujewem, a w końcu porażka z Władimirem Kliczko. Jak mawia się w piłce nożnej, czasem zmiana klubu wpływa na wzrost formy - powiedział dla AFP Rusłan Czagajew, cytowany przez serwis bokser.org.

Zegan vs Cieślak przed walką Adamek - Gołota

Trwa kompletowanie pięściarzy, którzy pojawią się na ringu 24 października podczas gali w Łodzi i poprzedzą wydarzenie wieczoru, czyli pojedynek Tomasza Adamka z Andrzejem Gołotą.

W jednej z walk Maciej Zegan skrzyżuje rękawice z młodzieżowym mistrzem świata federacji IBF w wadze super piórkowej, Krzysztofem Cieślakiem - donosi bokser.org. Stawką tego starcia będzie pas międzynarodowego mistrza Polski wagi lekkiej.

Ostatki Hasima Rahmana

Już tylko trzy razy pojawi się na ringu Hasim Rahman. Pierwsza z konfrontacji odbędzie się 3 października podczas gali w Nowej Zelandii. Później były mistrz świata trzech federacji (WBC, IBF oraz IBO) ma zmierzyć się ze zwycięzcą pojedynku Shane Cameron - David Tua oraz legendą wagi ciężkiej, Evanderem Holyfieldem.

Źródło artykułu: