NFL: Steelers wygrywają otwarcie sezonu

Po niemal siedmiu miesiącach przerwy najbardziej popularna liga zawodowa Stanów Zjednoczonych wraca na boiska. W meczu otwierającym sezon regularny National Football League mistrzowie Super Bowl, Pittsburgh Steelers pokonali po dogrywce Tennessee Titans.

Krzysztof Zacharzewski

Na otwarcie sezonu National Football League broniący tytułu mistrzowskiego Pittsburgh Steelers ani nie zawiedli ani nie pokazali się z dobrej strony. Mimo to po dogrywce pokonali Tennessee Titans 13:10. Poważnym problemem mistrzów była ofensywa. Oprócz gry w ataku Ben'a Roethlisberger'a, który zanotował 363 passing yards w czterdziestu trzech próbach, biegacze nie spisali się zbyt dobrze zyskując w całym meczu zaledwie trzydzieści sześć jardów. To o pięćdziesiąt mniej niż przyjezdni, którzy jednak gdy zbliżyli się na wystarczającą odległość aby wykonać kick, pudłowali. Konkretnie dwa razy nie udało się to Rob'owi Bironas'owi, przez którego Titans prawdopodobnie przegrali. Po zaciętej pierwszej kwarcie pierwsze punkty po przyłożeniu zdobył w końcówce drugiej Santonio Holmes, MVP ostatniej Super Bowl. Skrzydłowy Steelers prowadził swój zespół ze 131 receiving yards. Tuż przed przerwą przyjezdni doprowadzili jednak do remisu po dwóch świetnych podaniach Kerry Collins'a, które pozwoliły Justin'owi Gage na łatwe przyłożenie.

Trzecia kwarta była bardzo podobna do pierwszej ze znaczną przewagą Titans. Jednak i tym razem Bironas nie zdołał wykonać celnego kopnięcia, które przyniosłoby trzy punkty. W czwartej kwarcie kicker przyjezdnych dostał swoją trzecią szansę i tym razem jej nie zmarnował dając swojej drużynie trzy punkty przewagi. Słaba gra biegaczy nie pozwoliła Steelers na przyłożenie, które dałoby im zwycięstwo, więc aby doprowadzić do dogrywki musieli ratować się kopnięciem. Na minutę przed ostatnim gwizdkiem zakończyć mecz w wielkim stylu mógł Hines Ward, ale na cztery jardy przed punktową linią stracił piłkę i potrzebny był dodatkowy kwadrans. Rzut monetą wygrali gospodarze co dało im ogromną przewagę bowiem, zespół który jako pierwszy zdobędzie punkt wygrywa. 22-jardowe podanie Roethlisberger'a do pierwszoroczniaka Mike Wallace'a zbliżyło Stellers na 33 jardy do bramki Titans. Ta odległość przy tylko jednej próbie (1st down) pozwoliła Jeff'owi Reed'owi na trzecie kopnięcie w tym meczu i tym razem jego field goal był skuteczny, dający Steelers zwycięstwo na otwarcie sezonu.