Najlepsze sportowe zdjęcia 2016 roku

Rok 2016 obfitował w wiele sportowych emocji - igrzyska olimpijskie w Rio czy mistrzostwa Europy we Francji. Jednak nie tylko tam zrobiono najlepsze zdjęcia.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski

17 września, paraolimpiada w Rio

Trwa paraolimpiada w Rio. Regas Woods w konkurencji skoku w dal walczy o medal dla USA. Ostatecznie zajmuje piątą lokatę, osiągając wynik 5,40 metra, a konkurs stoi na bardzo wysokim poziomie. Zwycięża Niemiec Heinrich Popow, skacząc na odległość 6,70 metra, co jest nowym rekordem paraolimpijskim. Wyprzedza o zaledwie osiem centymetrów Japończyka Atsushi Yamamoto. Trzeci jest Duńczyk Daniel Wagner (6,57 m).

Jednak to właśnie Woodsowi zrobiono jedno z najlepszych sportowych zdjęć w 2016 roku. Bohater tej fotografii urodził się z wrodzoną anomalią, która nie pozwalała rozwijać się prawidłowo kościom piszczelowym i strzałkowym. Obie nogi amputowano mu w wieku dwóch lat. 

Jest także współzałożycielem organizacji o nazwie "Never Say Never Foundation" [nigdy nie mów nigdy], która pomaga dzieciom stworzyć pozytywne nastawienie poprzez sport w pokonaniu przeciwności.

ZOBACZ WIDEO #2016 w sportowych tweetach. Zobacz nasze TOP 10! (źródło: TVP SA)

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Asser Zgłoś komentarz
    Na takich protezach ( w zalezności od użytego materiału) w skoku w dal można skoczyć i 10m