CSIO5* i nie tylko! Co w programie w 2022 roku?

Skoki przez przeszkody to najchętniej oglądana dyscyplina jeździecka. Wyjątkowe emocje towarzyszą kibicom już odpierwszego dzwonka a każdy z zawodników ma ten sam cel pokonać przygotowany tor przeszkód bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie.

AB
CSIO5* i nie tylko! Co w programie w 2022 roku? Materiały prasowe / CSIO5* i nie tylko! Co w programie w 2022 roku?

Najbardziej prestiżowe jeździeckie zawody w Polsce odbędą się po raz kolejny w Sopocie, w dniach 9-12 czerwca i przyniosą fanom sportu wiele niezapomnianych chwil.

Pięć i dwie gwiazdki

W tym roku po raz pierwszy, obok najwyższych rangą zawodów 5 gwiazdkowych, odbędą się konkursy w ramach CSI2*. Dla publiczności to o 3 konkursy więcej do oglądania, a dla polskich zawodników idealna okazja do wystartowania wśród najlepszych zawodników z całego świata. Wysokie loty będą nam towarzyszyć już od pierwszego konkursu, zawodnicy będą musieli pokonać parkur składający się z przeszkód o wysokości 140 cm! Każdego dnia obejrzeć będzie można klasy, w których rywalizacja toczyć się będzie również o punkty do rankingu Longines, na podstawie którego, co miesiąc ogłaszany jest najlepszy zawodnik trwającego sezonu. Piątkowe Grand Prix oraz niedzielny Puchar Narodów to crème de la crème sopockiego CSIO5* - wysokość przeszkód sięgnie 160 cm - tego z pewnością nie można przegapić!

Mały, wielki sport - CSIO Sopot Young Stars

Zimowy sezon młodzi adepci jeździectwa poświęcili na udział w kwalifikacjach rozgrywanych w całym kraju podczas ogólnopolskich zawodów Dzieci i Młodzieży. Najlepsze pary wyłonione podczas całego cyklu, zobaczymy na głównej arenie podczas tegorocznej edycji CSIO Sopot Young Stars. W programie znajdą się aż 4 konkursy o mocno urozmaiconej formie. Publiczność będzie mogła kibicować młodym zawodnikom m.in. w konkursie przebieranym czy konkursie drużynowym rozgrywanym na zasadach Pucharu Narodów. Zawody te tworzą niesamowitą atmosferę, pozwalając najmłodszym jeźdźcom posmakować wielkiego sportu startując wśród ich idoli

Poza parkurem


CSIO5* Sopot Horse Show to nie tylko sportowa rywalizacja, w tym roku w programie przewidziano wiele dodatkowych atrakcji, z których skorzystać będzie można przez cały dzień. Obok areny głównej na odwiedzających czekać będzie strefa ekspozycyjna ze sprzętem jeździeckim, rękodziełem oraz lokalnymi wyrobami, strefa gastronomiczna, w której znajdziemy najlepsze trójmiejskie foodtrucki, a także pełna atrakcji strefa dla najmłodszych. Dodatkowo w sobotę w programie po raz pierwszy aukcja obrazów poprowadzona przez Cosma Gallery oraz prawdziwy debiut - aukcja źrebiąt polskiej hodowli Mevita foal & embrio auction.

Bilety na wydarzenie dostępne w serwisie tobilet.pl oraz w kasach w dniach 9-12 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie www.csio.sopot.pl
Facebook: /csio5sopot
Instagram:/csio5sopo

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×