Koniec marzeń o medalu. Przedostatnie miejsce Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Aleksandra Szulc
Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Aleksandra Szulc

Reprezentacja Polski w jeździeckim ujeżdżeniu nie zdobędzie medalu podczas igrzysk olimpijskich 2024. Biało-Czerwone zajęły przedostatnie miejsce i nie awansowały do finału.

We wtorek (30.07) na igrzyskach olimpijskich 2024 rozpoczęły się zmagania w ujeżdżeniu. Biało-Czerwonym już od samego początku nie sprzyjało szczęście, bowiem jedna z naszych reprezentantek nie została dopuszczona do startu.

W pierwszym dniu zawodów najlepiej zaprezentowali się Duńczycy (Nanna Skodborg Merrald, Daniel Bachmann Andersen). Zajęli oni bowiem pierwsze miejsce w obu kategoriach, w których startowali. Z naszej reprezentacji wystartowała tylko Katarzyna Milczarek, której wynik wyniósł 66,910 proc. i plasował nas na przedostatniej lokacie.

W środę (31.07) mieliśmy okazję obserwować kolejne dwie reprezentantki Polski - Sandrę Sysojevą i Maxima Bella, którzy opuścili czworobok ze świetnym wynikiem 73,416 proc. oraz Aleksandrę Szulc i Breakdance, którzy otrzymali rozczarowujące 60,078 proc.

Łączny wynik reprezentacji Polski wyniósł więc 200,404 proc., przez co zajęliśmy przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie wyeliminowaną reprezentację USA. Awans do finału uzyskało dziesięć najlepszych drużyn i w tym gronie nie znalazła się nasza kadra.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty