Kolejne medale Polek na kajakarskich mistrzostwach świata

W niedzielę polskie kajakarki zdobyły dwa medale na mistrzostwach świata w Moskwie. Po srebro w konkurencji K-1 sięgnęła Marta Walczykiewicz, a Karolina Naja i Beata Mikołajczyk (K-2) wywalczyły brąz.

Łukasz Witczyk

W wyścigu na 200 metrów Marta Walczykiewicz musiała uznać wyższość Nowozelandki Lisy Carrington, która na mecie miała czas o sekundę lepszy niż reprezentantka Polski. Na najniższym stopniu podium stanęła Serbka Nikolina Moldovan. Do Walczykiewicz straciła ona ponad pół sekundy. Dla Polki to siódmy w karierze srebrny medal kajakarskich mistrzostw świata i drugi zdobyli w Moskwie. W sobotę 27-latka wraz z koleżankami zdobyła medal w wyścigu K-4 na 500 metrów.

Dla Karoliny Nai i Beaty Mikołajczyk to również drugi krążek wywalczony na mistrzostwach świata w stolicy Rosji. W wyścigu K-2 na 500 metrów Polki zdobyły brązowy medal. Lepsze od nich okazały się tylko Węgierki Gabriella Szabo i Tamara Csipes, które na mecie były pierwsze oraz reprezentantki Serbii: Nikolina Moldovan i Olivera Moldovan.