Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ROK CUP Poland 2018 na mecie. Zawodnicy Akademii ORLEN Team nie dali szans rywalom

Kartingowa seria ROK CUP Poland 2018 dobiegła końca – podczas zawodów w Zielonej Górze poznaliśmy najlepszych Rokkersów sezonu. Tegoroczna edycja została zdominowana przez zawodników nominowanych do Akademii ORLEN Team.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe / ORLEN Team

W pierwszy weekend sierpnia zaplanowano szóstą, finałową serię kartingowych zawodów ROK CUP Poland, wspieranych przez PKN Orlen. Zarówno na torze WallraV Race Center w Zielonej Górze, jak i w całym sezonie, doskonale spisali się zawodnicy nominowani do Akademii ORLEN Team, którzy zajęli miejsca na najwyższym stopniu podium w każdej z 5 kategorii.

W Baby Rok bezkonkurencyjny był Kacper Turoboyski, który wygrał niedzielny finał, a w klasyfikacji sezonu z ogromną przewagą wyprzedził Franciszka Liszkę i Mateusza Piszczako. Równie wysoką formę w Junior Rok udowodnił Karol Czepiel, który triumfował w weekend i jednocześnie w całym sezonie w swojej kategorii. Świetnie przed "swoją" publicznością zaprezentował się Piotr Protasiewicz, który w niedzielę wyprzedził Macieja i Natalię Gładyszów, a sezon w kategorii Mini Rok skończył z niemal 120-punktową przewagą nad Jerzym Glacem.

W Rok GP14 w weekend najlepszy okazał się Franciszek Palmirski, jednocześnie kończąc sezon na trzecim stopniu podium - za Adrianem Janickim i triumfującym Adamem Szydłowskim. Wśród "Shifterów" w Zielonej Górze najlepiej poradził sobie Igor Lejko, ale nawet to zwycięstwo nie mogło odebrać pierwszego miejsca w sezonie Filipowi Wójcikowi. Na tegorocznym podium zmieścili się także Dawid Gawin i Mikołaj Sieradzki.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i dyplomami, a na dwóch najlepszych zawodników kategorii Mini Rok, Junior Rok, Rok GP14 i Shifter Rok czekało dodatkowe wyróżnienie - przepustki uprawniające do bezpłatnego startu w Międzynarodowym Światowym Finale Rok Cup. Zawody o tytuł Mistrza Świata
w kategorii ROK odbędą się we włoskim Lonato i weźmie w nich udział ponad 300 kartingowców.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ORLEN Team
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×