Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ROTAX Max Challenge Poland za nami. Czołowe lokaty zawodników nominowanych do Akademii ORLEN Team

Tegoroczny kartingowy cykl ROTAX Max Challenge Poland dobiegł końca. Zwycięzców wyłoniła ostatnia, 6. seria, która odbyła się w Bydgoszczy. Zawodnicy nominowani do Akademii ORLEN Team triumfowali w dwóch kategoriach.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Laueraci ROTAX Max Challenge Poland Materiały prasowe / ORLEN Team / Laueraci ROTAX Max Challenge Poland

Finałowa runda, podczas której poznaliśmy najlepszych zawodnikówROTAX Max Challenge Poland, odbyła się 14  i 15 września. Z dobrej strony pokazali się w niej zawodnicy nominowani do Akademii ORLEN Team. Mogą oni być zadowoleni nie tylko z ostatnich zawodów, ale także z rezultatów całego cyklu.

W ostatecznej klasyfikacji w kategorii Mikro Max, zwyciężył Jan Jóźwiak. Tuż za nim uplasował się Maksymilian Obst, który triumfował w bydgoskich zawodach, a trzecie miejsce zajął Gustaw Wiśniewski. Świetnie w kategorii Mini Max spisał się z kolei Oskar Pomorski, kończąc ROTAX Max Challenge Poland na trzeciej pozycji.

W Junior Max bezkonkurencyjny okazał się Karol Kręt. Młody kartingowiec, nie tylko zwyciężył w klasyfikacji generalnej, ale również stanął na drugim stopniu podium w serii finałowej. Dużym sukcesem mogą się także pochwalić Jakub Kolasa i Sebastian Janczewski, którzy po sześciu startach uplasowali się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Ten ostatni zwyciężył również w Bydgoszczy. Podwójnie powody do świętowania ma Piotr Wiśnicki, który jako pierwszy przyjechał na metę szóstej serii ROTAX Max Challenge Poland, a dodatkowo zajął drugie miejsce w całym cyklu.

Triumfatorzy ROTAX Max Challenge Poland otrzymali w Bydgoszczy przepustki do Rotax Grand Finals, które odbędą się w Brazylii. Tym samym szansę występów w kraju kawy dostali: Ivan Tkachev, Adam Szydłowski, Kacper Bielecki, Sławomir Murański oraz zawodnicy nominowani do Akademii ORLEN Team – Karol Kręt oraz Gustaw Wiśniewski, który zastąpi Jana Jóźwiaka.

ZWYCIĘZCY SEZONU 2018 W ROTAX Max Challenge Poland:

DD2 Masters:
1. Sławomir Murański
2. Kyrylo Biryuk
3. Zbigniew Marek

Mikro Max:
1. Jan Jóźwiak
2. Maksymilan Obst
3. Gustaw Wiśniewski

Mini Max:
1. Ivan Tkachev
2. Tymofii Havrylets
3. Oskar Pomorski

Junior Max:
1. Karol Kręt
2. Adam Szydłowski
3. Dawid Maślakiewicz

Senior Max:
1. Adam Szydłowski
2. Jakub Kolasa
3. Sebastian Janczewski

DD2 Max:
1. Kacper Bielecki
2. Piotr Wiśnicki
3. Karol Jurmanowicz

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ORLEN Team
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×