Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes Zawiszy uważa raport za tendencyjny

W miniony piątek ukazał się raport autorstwa Marcina Jałochy o sytuacji w spółce WKS Zawisza SA. Trzy dni później swój komentarz odnośnie wyżej wspomnianego dokumentu wydał prezes klubu Michał Gliński.

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Raport w bardzo negatywnym świetle przedstawia dotychczasową pracę wykonaną przez szefa bydgoskiego spółki. Główne zarzuty dotyczą brak realizacji zakładanego budżetu oraz minimalną ilość pozyskanych funduszy od sponsorów. Rosną również systematycznie straty. Pozytywnie oceniono natomiast dokonania na niwie sportowej, za którą odpowiada wiceprezes Piotr Burlikowski.

Tymczasem specjalny komentarz odnośnie wyżej wspomnianego raportu wydał sam Michał Gliński. Zdaniem szefa WKS Zawisza wydane wcześniej pismo jest zupełnie nieobiektywne i tendencyjne. Poniżej przedstawiamy opinię prezesa WKS Zawisza, który ukazał się na stronie Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. Działaczy tego gremium bardzo dziwi fakt, że szef spółki zdecydował się na opublikowanie osobnego pisma. - Pan Prezes Gliński wciąż nie opanował tajników funkcjonowania spółek prawa handlowego i pojęcie ładu korporacyjnego pozostaje mu nadal obce. Zawartość merytoryczna obszernego "Komentarza" jest dość nikła. Niektóre sformułowania są jednak naprawdę godne przytoczenia - można przeczytać na stronie SP Zawisza.

Poniżej przedstawiamy oryginalne pismo przesłane przez Michała Glińskiego.

''Głównym celem projektu raportu jest zdyskryminowanie działań prezesa zarządu spółki i jej pracowników. Natomiast brak jest jakichkolwiek krytycznych uwag pod adresem SP Zawisza oraz związanych z tą organizacją osób..."

"...Negatywny wpływ na sytuację spółki ma przede wszystkim działalność mniejszościowego akcjonariusza - SP Zawisza..."

"...Zachowanie SP Zawisza powoduje, że sponsorzy boją się o dobre imie swoich firm i nie chcą być kojarzeni z Zawiszą..."

"... O tym jak trudna jest sytuacja na rynku świadczy również brak sponsorów w innych klubach piłkarskich z Pomorza i Kujaw. Dla przykładu występująca w tej samej lidze, toruńska Elana, samodzielnie nie pozyskała w tym czasie żadnego sponsora...(źródło Piotr Wujków)..."

"...Działania SP Zawisza powodują z jednej strony niższą od zakładanej frekwencję na stadionie i niższe przychody, z drugiej zaś zmuszają klub do zwiększenia ochrony na mecze, a co za tym idzie zwiększenia kosztów..."

"...Frekwencja na meczach zespołu Zawiszy byłaby jeszcze niższa gdyby nie działania promocyjne prezesa klubu i związana z tym wielka akcja (wg wielu opinii Bydgoszcz stała się niebiesko-czarna)..."

"...wysokość przychodów i kosztów jest ściśle powiązana z działalnością mniejszościowego akcjonariusza SP Zawisza i kibiców klubu, którzy nie popierają kierunku działań proponowanego przez prezesa spółki. Dopóki agresja ze strony tych podmiotów nie ustanie, nie będzie możliwości znacznego zwiększenia przychodów. Oprócz tego na wynik finansowy rzutuje dymisja członka zarządu z ramienia SP "Zawisza", któremu należała się odprawa..."

"Wcześniej na treningach grup młodzieżowych był tylko jeden szkoleniowiec, który nie był w stanie w pełni skoncentrować się na zajęciach. Efektem takiego szkolenia był brak utalentowanych wychowanków..., a także brak sukcesów na arenie ogólnopolskiej w rozgrywkach drużynowych (najwyższe miejsce to ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorów)..."

"...w ciągu kilku miesięcy prezes zarządu, przy współpracy z koordynatorem Tomaszem Gadzińskim i doradcą Dariuszem Pasieką, wprowadził unikalny model funkcjonowania, który pozwoli wyselekcjonować i wychować utalentowanych piłkarzy..."

"...prezes zarządu od początku funkcjonowania spółki nie został zaakceptowany przez kibiców. Nie jest to jednak wina prezesa, ale wina w znacznej mierze członków SP Zawisza, które do dziś podsyca agresję kibiców wobec prezesa..."

"...Autor projektu raportu nie zauważa i nie podaje konkretnych działań wykonanych dla kibiców ze strony prezesa. A są to m.in: ...propozycja obsługi parkingu przez kibiców...; ...umożliwienia aby speakerem podczas meczów był kibic...; ...umożliwienie i wyrażenie zgody aby speaker zapraszał na "stadion Zawiszy"...: ...zwiększenie ilości toalet i punktów małej gastronomii na stadionie...; ...akcja niebiesko-czarna Bydgoszcz...; ....akcja integracyjna z marką Gillette - w hali bydgoskiego Carrefuora kibice doskonale się bawili...; ...przedstawienie propozycji współpracy z kibicami, która została skierowana mejlem do przedstawiciela SP Zawisza w zarządzie spółki..."

"Reasumując, projekt raportu... jest zupełnie nieobiektywny i tendencyjny. Jest jednostronnym obrazem sytuacji panującej w klubie, przedstawionej oczami członka SP Zawisza, które działa na szkodę WKS Zawisza Bydgoszcz S.A....

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w WP Pilot, pierwszej TV online w Polsce!
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w WP Pilot.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej WP Pilot. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w WP Pilot, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
zawisza.bydgoszcz.eu
Komentarze (37)
 • Hellas Zgłoś komentarz
  Kolego TAKA PRAWDA dobrze a po co takie porównanie?po 1 to nie na temat po2 kibiców piłki nożnej nie interesują wyścigi panów jeżdżących w lewo i w kółeczko.Lepiej skupić się na
  Czytaj całość
  temacie postu bo inaczej tacy dewianci czy dziwaki napinają się i produkują posty pełne nienawiści i agresji!!!z kibicowskim pozdrowieniem
  • wks Zgłoś komentarz
   wszedzie w internecie jest polonia sialalalalala :D napinajcie sie dalej internet jest wasz do was nalezy
   • hermes46 Zgłoś komentarz
    Jestem z Torunia ale wspóczuje Wam takiego prezesa. Gliński bedzie niszczył Wasz klub jeszcze 3-4 miesiace (wybory do Rad Miejskich i na Prezydentów). Czesc z Was pisze ze wrzuca go do
    Czytaj całość
    Elany, bardzo w to watpie bo macki Waszego PZU Dombrowicza do Torunia nie siegaja! Popatrzcie co macie jeszcze do zniszczenia u was? Dobrze wyglada sytauacja w Chemiku (siata), moze u kobiet w siatce. Mozna zniszczyc jeszcze Aste lub Artego. Moze wyladowac na Polnii (tych mi nie było zal). Kiedys pisałem o Idotyzmach Polskiego Sportu p. Gliński umieszcze to!!! Bo obok tekstu o ciażach SPR Lublin to pozycja numer dwa! Ps. Mejle to pisze człowiek wykształcony?
    • TAKA PRAWDA Zgłoś komentarz
     Ja porównałem żużel i piłkę nożną. Porównywanie piłki nożnej na Zawiszy i Polonii jest bezcelowe, ponieważ na KP Polonia przychodzi 20-30 osób, a wjazdy w ogóle nie istnieją.
     • Hellas Zgłoś komentarz
      kolego TAKA PRAWDA jeśli podajesz takie dane to podaj dane ilości widzów na Zawiszy i na KP Polonia i to wtedy będzie jakiś wyznacznik zainteresowania piłka nożną w Bydgoszczy.Bo takie
      Czytaj całość
      porównania różnych dyscyplin nie mają sensu.Ludzie piszą różne bzdury nie na temat tak jak jakiś nieszczęsnik grafa ukarany przez pana Boga brakiem rozumu bo jak może 19 letni człowiek pisać takie bzdury typu ścian nie maluję ale kamieniem to bym Toruniowi czy Zawiszy przyłożył albo ten język agresjii typu żyd,wszawica,itd..Pisze taki pajac jeden z drugim takie idiotyzmy nie na temat aby tylko kogoś obrazić i bezkarnie prezentować swoją patalogię i nienawiść do ludzi i całego świata!Co do osobnika Glińskiego to dobrze że ten człowiek po nowym roku przestanie być prezesem Zawiszy.
      • Jan von Hoggen Zgłoś komentarz
       do grafa chłopcze to co tu wypisujesz to szczyt chamstwa i patalogii społecznej środowiska z którego się wywodzisz!Piszesz jakieś głupoty i bzdury o jakiś szalikach i czapkach.Problem
       Czytaj całość
       jest w patalogii i bandyctwie stadionowym i ty się tym szczycisz że komuś ktoś dał w gębę zabrał szalik czy rzucił kamieniem w innego kibica innego klubu!Piszesz że masz 19lat ale rozum 5letniego rozwydrzonego dzieciaka a w dodatku nie potrafisz poprawnie gramatycznie i stylistycznie pisać po polsku.Od 20 lat mieszkam zagranicą i lepiej to potrafię od ciebie .Na twoim miejscu spalił bym się ze wstydu za taki bełkot i chamstwo i inteligencje brukową !Dla mnie jesteś zwykłym bandziorem stadionowym których trzeba usuwać z polskich stadionów!Pozdrowienia dla normalnych kibiców klubów bydgoskich.Nie dla bandytyzmu stadionowego w stylu tego chwasta społecznego grafa!!!
       • Kalwi Zgłoś komentarz
        Ogarnijmy się wreszcie i przestańmy mieszać piłkę z żużlem.Czy nie może być tak jak w Gdańsku?Tam z reguły w sobotę idzie się na Lechię a w niedziele na Wybrzeże.Pozdro dla
        Czytaj całość
        normalnych,typie z pod nicku Apator spadaj do Torunia krzyżaku!
        • TAKA PRAWDA Zgłoś komentarz
         A teraz obliczenia dla wszystkich. Policzmy na spokojnie frekwencję na stadionach Polonii i Zawiszy (średnio bez meczów derbowych). W meczach w Bydgoszczy na Polonię przychodzi średnio 10
         Czytaj całość
         000, a na Zawiszę 2 500. Czyli na Polonię 4 x więcej. A teraz wyjazdy. Na Polonię średnio 40, a na Zawiszę 300, czyli na Zawiszę 7 x więcej. Wnioski : Polonii życzę więcej ludzi na wyjazdach, a Zawiszy awansu do ekstraklasy.
         • kibol Zgłoś komentarz
          Wy chyba nie rozumiecie pojęcia słowa kibic... To, że na żużlu frekwencja jest dużo wyższa nie znaczy, że na te mecze chodzą kibice. Na mecze "domowe / u siebie" chodzą widzowie, czyli
          Czytaj całość
          ludzie, którzy lubią pooglądać sobie widowisko. No, a żużel (nie można zaprzeczyć, przynajmniej w Polsce jest uważany za sport widowiskowy). Natomiast kibic, to taka osoba, która jest wierna i oddana danemu klubowi i jeździ na mecze wyjazdowe. Reasumując to na Polonię chodzi dużo ludzi, bo Polska jest w żużlu najlepsza na świecie, a piłka nożna pozostawia wiele do życzenia. Dlatego widzów ma więcej Polonia, a kibiców Zawisza i takie są fakty. Na mecze w Bydgoszczy więcej ludzi przychodzi na Polonię, no ale na wyjazdach porażka. Co do Zawiszy to i tak sporo ludzi przychodzi jak na II ligę. No a wyjazdowo to od lat najlepiej w lidze. Więc naprawdę nie mylcie tych pojęć kibic i widz, bo one dużo się różnią. I nie napinajcie się, że na Polonię przychodzi 5 razy więcej ludzi na mecze u siebie niż z Zawiszy, skoro na wyjazdy z Zawiszy przyjeżdża 10 razy więcej ludzi niż z Polonii. Czyli krótko mówiąc Polonia ma więcej widzów, a Zawisza więcej kibiców. Dzięki i pozdrawiam wszystkich ;)
          • do ziomek Zgłoś komentarz
           Czytałam ten artykuł w gazecie "Jajcarze na maxa" nie przesadzaj nie jestem fanatykiem żadnych z tych klubów ale każdy normalny wie że na żużel chodzi więcej niż na Zawisze!
           • do ziomka Zgłoś komentarz
            Tak masz racje ta gazeta to "Bydgoski humor"!Średnia ilość widzów na żużlu w tym roku t 9300 osób(dane z tego portalu) a na Zawiszy to ok.2500 na mecz!Fajną masz fantazję kolego!
            • kebab Zgłoś komentarz
             Sorry, ale na GP nie jeździ reprezentacja Polski, a Zawisza nie ma nic z żużlem związanego. No a Polonia to jednak ma sekcję piłkarską, stąd mogliby flagi wywiesić...
             • ziomek Zgłoś komentarz
              CYTAT Z DZISIEJSZEJ PRASY : "Bydgoszcz: Futbol przeżywa renesans, zainteresowanie tysięcy kibiców jest większe niż w przypadku żużlowej Polonii. Klub ma pieniądze, nadmiar wartościowych
              Czytaj całość
              zawodników, zaczął współpracę z Lechem Poznań. Są ambitne plany, perspektywa awansu do ekstraklasy." NAWET REDAKTORZY WIEDZĄ, KTO JEST NR 1 W BYDGOSZCZY
              Zobacz więcej komentarzy (18)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×