PIŁKA // Dokładnie dziesięć lat temu Polska przegrała z Koreą Południową na MŚ (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Dokładnie dziesięć lat temu w Busan, Korea Południowa grała na mistrzostwach świata z Polską. 4 czerwca 2002 roku gospodarze wygrali 2:0. Bramki zdobyli: Sun-Hong oraz Sang-Chul.

W grupie D mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbyły się w 2002 roku, znalazły się: Korea Południowa, Polska, Portugalia, a także Stany Zjednoczone. W pierwszej kolejce współgospodarze imprezy zmierzyli się z Polską. Dla TVP2 mecz komentowali: Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Lubański, a dla Polsatu: Mateusz Borek oraz Roman Kołtoń. Tuż przed rozpoczęciem spotkania miało miejsce słynne wykonanie polskiego hymnu. Zaśpiewała go Edyta Górniak.

[url=

] Polska: Jerzy Dudek - Tomasz Hajto, Jacek Bąk (51. Tomasz Kłos), Tomasz Wałdoch, Michał Żewłakow - Marek Koźmiński, Radosław Kałużny (64. Marcin Żewłakow), Piotr Świerczewski, Jacek Krzynówek - Emmanuel Olisadebe, Maciej Żurawski (46. Paweł Kryszałowicz). Ławka rezerwowych: Radosław Majdan, Adam Matysek - Arkadiusz Głowacki, Tomasz Rząsa, Jacek Zieliński - Arkadiusz Bąk, Maciej Murawski, Paweł Sibik – Cezary Kucharski. Trener: Jerzy Engel.

Korea Południowa: Lee Won-Jae - Choi Jin-Cheul, Hong Myung-Bo, Kim Tae-Young - Song Chong-Gug, Park Ji-Sung, Yao Sang-Chul (62. Lee Chun-Soo), Kim Nam-Il, Lee Eul-Yong - Seol Ki-Hyon (89. Cha Doo-Ri), Hwang Sun-Hong (51. Ahn Jung-Hwan). Trener: Guus Hiddink.

[url=

]  W 26. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył grający z numerem osiemnastym Hwang Sun-Hong. Asystę przy pierwszej bramce zaliczył Lee Eul-Yong, który podał piłkę do niepilnowanego przez polskich obrońców Sun-Honga. W 53. minucie meczu trafienie uzyskał Yao Sang-Chul. Spotkanie sędziował Oscar Ruiz z Kolumbii. Dzień później odbył się drugi mecz grupy D. Stany Zjednoczone pokonały Portugalię 3:2.