The Championship: Wilki nadal liderami ligi

Wolverhampton Wanderers pokonało Charlton Athletic 3:1 i nadal jest liderem The Championship. Dość niespodziewanie Wilki pokonały The Addicks w piątej kolejce, ale tuż za ich plecami jest Birmingham City. Blues ograli Doncaster Rovers 1:0, a popisy kolegów z perspektywy ławki rezerwowych oglądał Artur Krysiak.

Bartosz Zimkowski

Wolves przed piątką kolejką zajmowało pierwsze miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów. Tuż za ich plecami znajdowały się drużyny Preston North End oraz Birmingham City. Najtrudniejszego rywala miały Wilki, ponieważ grały na The Valley z Charltonem Athletic mającego aspiracje do awansu do Premier League. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0, ale ostatecznie przegrali 1:3 i Wolves może cieszyć się z kolejnego kompletu punktów, a co za tym idzie - z dalszego liderowania w drugiej lidze angielskiej.

Dotychczas drugie w tabeli Preston nie przegrało, ale tylko bezbramkowo zremisowało na Ricoh Arena z Coventry City. Nie pomogli nowi napastnicy i Preston nie zdołało zdobyć choćby jednego gola. Wykorzystało to Birmingham City, które pokonało na St Andrews Doncaster Rovers 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 46. minucie wracający po kontuzji Cameron Jerome. Na ławce rezerwowych Birmingham usiadł po raz pierwszy w karierze Artur Krysiak. Blues może mówić o szczęściu, ponieważ większość meczu grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mehdi Naftiego. Mimo to zdołało wygrać i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Niespodziewanie swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie wygrało Burnley i to na wyjeździe. Piłkarze tego klubu pokonali Nottingham Forest 2:1 i uciekli ze strefy spadkowej. Spadł do niej zespół Plymouth Argyle, który po raz kolejny przegrał. Tym razem na Home Stadium lepsze było Norwich City wygrywając 2:1. Z taką formą to Argyle może wylądować w League One, a w dodatku klub sprzedał najlepszych piłkarzy. Niespodzianką zakończył się mecz na Portman Road, ponieważ Reading przegrało z Crystal Palace 0:2 i o awans do Premiership wcale nie będzie tak łatwo. Punktu nie zdobył za to zespół Grzegorza Rasiaka Watford, który bez kontuzjowanego Polaka uległ Sheffield Wednesday.

Swój pierwszy ligowy mecz w tym roku wygrało Derby County. Barany pokonały Sheffield United 2:1, a całą pierwszą połowę na boisku przebywał Przemysław Kaźmierczak. W przerwie został jednak zmieniony, ale Barany i tak wygrały opuszczając ostatnie miejsce w tabeli.