KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bohaterowie gali DSF Eliminator zważeni. Czas na historyczny turniej

W czwartek w Warszawie odbyła się ceremonia ważenia przed piątkową galą DSF Kickboxing Challenge. Bohaterowie walki wieczoru o dwa pasy oraz uczestniczy historycznego turnieju w K-1 zmieścili się w wymaganych limitach.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Kamil Ruta i Kamil Jenel podczas ceremonii ważenia Materiały prasowe / DSF Kickboxing Challenge / Kamil Ruta i Kamil Jenel podczas ceremonii ważenia

Gala DSF Eliminator odbędzie się w 29 września w Ząbkach w hali sportowej przy ulicy Stefana Batorego 37. Główną atrakcją wieczoru będzie mistrzowska potyczka o dwa pasy mistrzowskie w kategorii do 81 kg. O tytuły czempiona DSF Kickboxing Challenge oraz pas zawodowego mistrza Polski PZKB zmierzą się Kamil Ruta i Kamil Jenel. Pierwszy z nich to aktualny czempion oraz zawodowy mistrz Europy i świata w K-1. Drugi to reprezentant klubu Paco Team Katowice, który przez lata rywalizował na terenie Holandii.

Podczas ceremonii ważenia Ruta zanotował 80,6 kg, a Jenel 80,9. Podczas tradycyjnego spojrzenia twarzą w twarz powiało chłodem, ale złej krwi między zawodnikami nie ma. Na pierwszym miejscu postawiona jest sportowa rywalizacja, a ta zapowiada się doprawdy interesująco. Konfrontacja mistrzowska odbędzie się na dystansie pięciu rund.

Innowacyjnym pomysłem federacji DSF jest turniej w wadze do 81 kg. W piątek na starcie zmagań stanie ośmiu zawodników w systemie "przegrywający odpada". Jako pierwszy z uczestników turnieju na wadze zameldował się Patryk Masalski, który był minimalnie cięższy od Emiliusz Ręgiel.

Drugą parę utworzą Piotr Sokół i Konrad Delekta. Pierwszy z nich był cięższy o dokładnie 2,5 kg od oponenta. W trzecim zestawieniu zobaczymy Michała Behounka i Łukasza Olszewskiego. Behounek idealnie zmieścił się w wymaganym limicie, osiągając 81 kg.

ZOBACZ WIDEO Miłka Raulin chce wejść na Mount Everest

W czwartym ćwierćfinałowym duecie pięści skrzyżują Sebastian Adamski i Michał Ciach. Formuła turniejowa ma dostarczyć kibicom mocnych wrażeń, a dla samych zawodników będzie to z pewnością wyzwanie kondycyjne i taktyczne.

Rozgrzewką przed głównym starciem wieczoru będzie niepokonanych Mateusza Kubiszyna (1-0) i Damiana Paśka (2-0). W ringu spotkają się reprezentanci odpowiednio KKS Sporty Walki Poznań i Paco Team Katowice. Sportowiec ze stolicy Wielkopolski ma na koncie m.in. mistrzostwo świata i wicemistrzostwo Europy.

Turniej K1:
1. Patryk Masalski (80,7 kg) vs Emiliusz Ręgiel (80,6 kg)
2. Piotr Sokół (80,8) vs Konrad Delekta (78,3)
3. Michał Behounek (81) vs Łukasz Olszewski (80,2)
4. Sebastian Adamski (80,1) vs Michał Ciach (80,7)

Co-main event -86kg
Mateusz Kubiszyn (85,8) vs Damian Pasiek (85,5)

Main-event -81kg
Kamil Jenel (80,9) vs Kamil Ruta (80,6)

Transmisja na żywo w www.player.pl oraz www.nsportplus.pl.

Czy Kamil Ruta zachowa dwa pasy mistrzowskie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×