Różnica warunków fizycznych nie pomogła. Dyskusyjna porażka koreańskiego giganta

Gigantyczna różnica warunków fizycznych nie pomogła Hong Man Choiowi (12-7) w pojedynku z Yi Longiem (61-12-1). Koreański olbrzym przegrał w kontrowersyjnym stylu.

Maciej Szumowski
klatka MMA Getty Images / Daniel Berehulak / Na zdjęciu: klatka MMA
Do pojedynku doszło na zasadach K-1. Znany również z walk w MMA "Techno Goliath" nie mógł kontynuować boju z mistrzem legendarnego klasztoru Shaolin.

Yi Long trafił obrotowym kopnięciem Hong Man Choia w krocze. Koreańczyk dostał od sędziego ringowego 10 minut przerwy, aby dojść do siebie. Nie zdecydował się jednak kontynuować starcia, wobec czego ogłoszono jego porażkę przez nokaut techniczny.

Mierzący 218 cm Choi wyszedł do ringu ważąc 150 kilogramów. Wzrost jego przeciwnika wynosił "zaledwie" 176 centymetrów przy 73,5 kg wagi.

Podczas gali MAS Fight w Makau wystąpili również doświadczeni zawodnicy MMA. Znany z UFC Mark Godbeer zremisował z Ismaelem Lazaarem, a występujący w UFC oraz polskich KSW i DSF Oli Thompson przegrał przez nokaut techniczny z Irajem Azizpourem.