WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Wielkie święto kolarstwa górskiego w Jeleniej Górze

W Jeleniej Górze zapowiada się święto kolarstwa górskiego. Oprócz renomowanych zawodników, którzy powalczą w maratonie, wezmą też udział amatorzy oraz dzieci, które sprawdzą się na kilku dystansach.
Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski

Najlepsi kolarze górscy powalczą na jeleniogórskich podjazdach o zwycięstwo w UCI MTB Marathon Series, który jest rozgrywany zgodnie z zasadami UCI i PKOL. Wyścig ten zostanie rozegrany jako mistrzostwa Polski Polskiego Związku Kolarskiego w maratonie MTB.

Miłośnicy kolarstwa górskiego wcale nie muszą się przypatrywać ich rywalizacji. Mogą sami wystartować w zawodach na różnych dystansach. Dla początkujących zalecany jest wyścig mini, w którym do pokonania będzie 31 kilometrów.

Na średniozaawansowanych czeka wyścig mega. W tym przypadku kolarze będą mieli do przejechania aż 57 kilometrów. Dla najbardziej wytrwałych i doświadczonych w długich i trudnych trasach przygotowano wyścig giga, którego dystans liczy aż 87 kilometrów.

W imprezie, której partnerem jest Osada Śnieżka, nie chodzi o wygraną za wszelką cenę. Ma to być przede wszystkim ogromna frajda i możliwość zmierzenia się z innymi zawodnikami. Poza tym to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz aktualnej kondycji.

Zawody Bike Maraton odbędą się w niedzielę w jeleniogórskim Parku Paulinum przy ul. Nowowiejskiej. Początek zmagań o godz. 11.

Program zawodów Bike Maraton:
10.55 ceremonia otwarcia
11.00 start UCI Bike Marathon Series
11.05 start GIGA, MEGA i MINI Bike Maraton
11.30 start Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich

ZOBACZ WIDEO: Bjelica: Dopasowałem się do warunków w klubie (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.