WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zabawa zaczyna się w Chotomowie

4 lutego Chotomów znajdzie się w centrum uwagi rowerowej Polski. A to za sprawą Cezarego Zamany, który wystartuje tutaj ze swoim cyklem zimowych maratonów Northtec MTB Zimą. Będzie to początek tegorocznych imprez organizowanych przez Zamana Group.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Materiały prasowe / Zamana Group

Kolarski mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne na dobre upodobał sobie Lasy Chotomowskie. Od lat to właśnie tutaj organizuje pierwszą imprezę w nowym roku, ściągając do Jabłonny spragnionych ścigania się kolarzy. Nie przeszkadzają im zimowe warunki, czego dowodzi rosnąca z roku na rok frekwencja oraz gorące, pełne entuzjazmu komentarze zawodników.

Co zyskujesz startując w cyklu Northtec MTB Zimą?

1. Na każdej edycji zimowego maratonu do wygrania będzie rower szosowy od firmy NORTHTEC.

2. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma 15% zniżki na nowy rowery NORTHECA.

3. Zawodnicy, który zaliczą wszystkie 4 etapy cyklu otrzyma wyjątkowy medal pamiątkowy.

4. Jeśli wykupicie pakiet startowy MAX na cały cykl, dodatkowo otrzymacie koszulkę z limitowanej zimowej edycji 2018.

Mimo że to premierowa impreza kolarska w 2018 roku, to można być pewnym, że nie będzie miejsca na prowizorkę. Wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Wystarczy wspomnieć, iż pierwszy zimowy maraton wystartował w Chotomowie w 2013 roku. Od tego czasu Cezary Zamana wypracował własną metodę na organizację rasowych zawodów w śnieżnej scenerii. Można spodziewać się więc znakomicie przygotowanej trasy prowadzącej przez chotomowskie lasy, chroniące kolarzy od przenikliwego wiatru. Przed mrozem startujących zabezpieczy też komfortowa baza z ogrzewaną salą gimnastyczną i przebieralnią. A siły pomoże zregenerować ciepła grochówka, przygotowana specjalnie z myślą o sportowcach.

O tym, że warto startować w zimowych maratonach, wiedzą i zawodowcy, i amatorzy – podkreśla dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą, Cezary Zamana. – Ci pierwsi traktują je jako skuteczną zaprawę przed wiosennymi startami oraz utrzymanie treningowego reżimu. Dla amatorów zimowy maraton to z kolei szansa na wzmocnienie odporności, poprawę techniki i wreszcie przeżycie fajnej, niecodziennej przygody.

Do startu w Chotomowie kusi też możliwość zdobycia nowego, świetnie wyposażonego roweru szosowego Northtec Hathor Claris, ufundowanego przez głównego sponsora cyklu. Rower trafi do jednego z zawodników i z pewnością pomoże w rozwijaniu sportowej pasji, niezależnie od pogody czy pory roku.

By powalczyć – i w maratonie, i na trasie - wystarczy 4 lutego zameldować się w Chotomowie, gdzie w Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego zlokalizowana będzie baza zawodów, a następnie pokonać przygotowaną przez Cezarego Zamanę trasę. Ta dostępna jest w trzech wariantach: przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 12 lat Hobby (7 km), dystans Fit (25 km) dla mniej zaawansowanych amatorów kółek rowerowych oraz dystans Mega (44 km).

Jest już tradycją, że zawody w Chotomowie poświęcone są pamięci Andrzeja Wilczypolskiego, czterokrotnego mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów, który w 2005 r. pomagał Cezaremu Zamanie w wyznaczaniu trasy pierwszej edycji wówczas letniego maratonu.

Rozgrzani startem w Jabłonnie zawodnicy na pewno wystartują jeszcze w trzech kolejnych maratonach cyklu Northtec MTB Zimą: w Mrozach (18 lutego), Karczewie (4 marca) oraz Długosiodle (18 marca).
Współorganizatorem maratonu jest Urząd Gminy Jabłonna, a partnerem - Nadleśnictwo Jabłonna.

Northtec MTB Zimą – Jabłonna
4 lutego

Biuro zawodów, start i meta: Chotomów, Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego, ul. Partyzantów 124
Zapisy: www.zima.zamanagroup.pl
Informacje: biuro@zamanagroup.pl

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
informacja prasowa

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  A 3 lutego oglądałem na Eurosporcie przełajowe MŚ.
  Jechały kobiety: Belgijka przed Amerykanką i Holenderką.
  Polka sklasyfikowana na ostatnim.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×