KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Olsztyn, czyli twój najlepszy maraton w sezonie. Dlaczego?

Gorące słońce, chłodna toń jeziora Ukiel, piękno warmińskiej przyrody i grono przyjaciół podobnie jak ty kochających jazdę na rowerze. Tak właśnie będzie 29 lipca na olsztyńskiej edycji Cisowianka Mazovia MTB Marathon.
 Redakcja
Redakcja
Cisowianka Mazovia MTB Marathon Materiały prasowe / Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego w Olsztynie to doskonała miejscówka na letni weekend dla całej rodziny. Właśnie dlatego ta edycja cyklu Cezarego Zamany jest wciąż na liście TOP 3 rowerowych imprez w Polsce. Stolica Krainy Tysiąca Jezior, tak określany jest Olsztyn, miasto gdzie 1/5 powierzchni to tereny leśne, wśród których znajdują się 2 rezerwaty przyrody! Prawda, że to niezwykłe?

W tym niesamowitym otoczeniu odbywa się wyjątkowa impreza. Do wyboru niezmiennie 4 dystanse, podzielone ze względu na poziom trudności. Trasa maratonu wiedzie brzegiem malowniczego Jeziora Ukiel i dalej na zachód w kierunku mniejszych lecz nie mniej atrakcyjnych jezior, które otaczają tereny leśne o niespotykanej urodzie. W tym roku Cezary Zamana, organizator zawodów, osobiście przemierzał dukty i singletracki, żeby uczestnicy zawodów mogli w lepszej niż rok temu odsłonie, doświadczać ukrytych skarbów warmińskiej ziemi.

Efektem tych działań jest trasa Fit, która prowadzi po pofałdowanym leśnym terenie, w większości po drogach szutrowych oraz w mniejszym stopniu po lekko trawiastych. Profil trasy jest dość pofałdowany, natomiast końcówka, to uroczy singletrack wzdłuż najpiękniejszego jeziora w okolicy.

Dystans 1/2 Pro z początku i na końcu to fragmenty trasy Fit, natomiast środek dystansu pomiędzy 15 i 25 km to creme de la crème MTB - istny interwał po singlach, nie przetartych dzikich drogach, gdzie każdy zawodnik przetestuje sprawność swoich przerzutek i hamulców.

Dla wojowników przeznaczony jest dystans Pro. Tutaj organizator przygotował wyczerpujący interwał, gdzie 40 proc. trasy ma charakterystykę zawodów XC, a suma przewyższeń to prawie 800 metrów! Czy jesteś gotowy na to wyzwanie?

Dodatkowo podczas Olsztyńskiej edycji bawić kibiców i uczestników będzie słoneczna ekipa Eska Summer City, która zatroszczy się o osoby będące w miasteczku sportowym, czyli w tym przypadku na miejskiej plaży. O atrakcje dla maluchów zadba, podobnie jak na innych edycjach Mazovii, rybka MiniMini znana z ekranów telewizji dla najmłodszych MiniMini+.

Imprezę wspiera wielu sponsorów. Dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla Pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

Współorganizatorem zawodów jest olsztyński OSiR, zaś Honorowym Patronatem objął tę wyjątkową imprezę Prezydent Miasta Olsztyna.

Do zobaczenia na trasie!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×