Wspaniały koniec kariery Mai Włoszczowskiej na mistrzostwach świata!

Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata 2021 w maratonie w kolarstwie górskim i zakończyła karierę.

PZ
Maja Włoszczowska Materiały prasowe / Bartosz Woliński/redbullcontentpool / Na zdjęciu: Maja Włoszczowska
Zawody rozegrano na włoskiej wyspie Elba. Do przejechania było 80 kilometrów. Zaprezentowało się 55 zawodniczek. Maja Włoszczowska ukończyła swój ostatni wyścig w zawodowej karierze z czasem 4 godzin, 50 minut i 7 sekund.

Tęczową koszulkę mistrzyni świata otrzymała Mona Mitterwallner (4:48:54). 19-letnia kolarka była najmłodszą uczestniczką tego wyścigu, jedyną urodzoną w XXI wieku. To kolejny złoty medal Austriaczki - w sezonie 2021 wygrała już młodzieżowe mistrzostwa świata oraz młodzieżowe mistrzostwa Europy w konkurencji cross country. Na trzecim stopniu podium stanęła Hiszpanka Natalia Fischer. Zwyciężczyni mistrzostw Europy 2021 w maratonie MTB finiszowała ze stratą aż 6 minut i 24 sekund do Włoszczowskiej.

Sklasyfikowana na czwartym miejscu Giada Specia ukończyła rywalizację 10 minut i 38 sekund po zwycięskiej Austriaczce. Piąta była brązowa medalistka MŚ 2020 - Ariane Luethi (+14:20 do triumfatorki).

Włoszczowska pierwszy medal czempionatu globu w maratonie zdobyła w 2003 roku. Wówczas stanęła na najwyższym stopniu podium. W 2018 roku wywalczyła brązowy krążek. Z kolei w sezonie 2020 również minęła metę jako druga.

28 sierpnia wicemistrzyni igrzysk olimpijskich z lat 2008 i 2016 po raz ostatni zaprezentowała się w światowym czempionacie w konkurencji cross country. Urodzona w 1983 roku Polka zajęła wówczas piątą lokatę.

ZOBACZ WIDEO: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?!
Czy któraś z Polek zdobędzie medal mistrzostw świata lub mistrzostw Europy w kolarstwie górskim w latach 20. XXI wieku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×