Mateusz Rudyk drugi w sprincie, Szymon Sajnok drugi w omnium w PŚ w Pruszkowie

Mateusz Rudyk stanął na drugim stopniu podium sprintu podczas trzeciego dnia inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata 2017/2018 w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Srebrny medal w omnium (wieloboju) zdobył Szymon Sajnok.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
 Od lewej: Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski, w kwalifikacyjnym wyścigu drużynowego sprintu podczas Pucharu Świata w kolarstwie torowym, 3 bm w Pruszkowie PAP / . Od lewej: Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski, w kwalifikacyjnym wyścigu drużynowego sprintu podczas Pucharu Świata w kolarstwie torowym, 3 bm. w Pruszkowie.
W kwalifikacjach Mateusz Rudyk zajął drugą lokatę i znalazł się w gronie czterech kolarzy, którzy zakwalifikowali się bezpośrednio do 1/8 finału i nie musieli uczestniczyć w 1/16. Polak uzyskał czas 9.707 i poprawił rekord kraju na 200 metrów ze startu lotnego należący do Damiana Zielińskiego (9.732 z 2013 roku), który również uczestniczył w zawodach Pucharu Świata 2017/2018 w Pruszkowie, ale odpadł w 1/16 finału.

W półfinale M. Rudyk pokonał 2:0 Edwarda Dawkinsa. W finale rywalem Polaka był Matthew Glaetzer. W pierwszym pojedynku Australijczyk minął metę szybciej o 14 tysięcznych sekundy. W następnej odsłonie ponownie triumfował Glaetzer. Tym razem wygrał z przewagą 0.371 sekundy.

Szymon Sajnok rozpoczął wielobój od jedenastej pozycji w scratchu. W wyścigu tempowym uzyskał najwięcej punktów - wygrał osiem punktowanych sprintów i nadrobił okrążenie. W wyścigu eliminacyjnym zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 zajął drugą lokatę. Przed nim uplasował się jedynie Duńczyk Niklas Larsen. Po trzech konkurencjach Sajnok znajdował się w klasyfikacji łącznej omnium na trzecim miejscu.

W wyścigu punktowym Larsen powiększył przewagę nad rywalami. Wygrał z dorobkiem 191 punktów. Sajnok awansował z trzeciej pozycji na drugą, zdobył 149 pkt. Brązowy medal otrzymał Claudio Imhof (147 "oczek"). Czwarty był mistrz Europy z października 2017 roku Albert Torres Barcelo.

ZOBACZ WIDEO: Świeża krew w reprezentacji. Debiutanci zdadzą egzamin?

Wyścig drużynowy na cztery kilometry wygrali Włosi: Francesco Lamon, Liam Bertazzo, Simone Consonni oraz Filipo Ganna. W piątkowych kwalifikacjach Polacy zajęli drugie miejsce. W niedzielę mieli dwa falstarty i zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji.

W madisonie najlepiej spisały się Belgijki Lotte Kopecky i Jolien d'Hoore. W sprincie drużynowym zwyciężyły Niemki Kristina Vogel i Pauline Grabosch. Vogel wygrała też ostatnią konkurencję - keirin.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 10, 11 i 12 listopada w Manchesterze.

Czy Polacy staną na podium Pucharu Świata 2017/2018 w Manchesterze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×