Kirsten Wild z trzecim złotym medalem mistrzostw świata 2018 w Apeldoorn

Cztery finały rozegrano piątego, ostatniego dnia mistrzostw świata 2018 w kolarstwie torowym w Apeldoorn. Trzynaste miejsce w madisonie zajęli Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski.

Piotr Ziemka
Kirsten Wild Getty Images / Bryn Lennon / Kirsten Wild
Wyścig punktowy z dorobkiem 49 "oczek" wygrała Kirsten Wild. Dla Holenderki to czwarty medal mistrzostw świata 2018 na torze w Apeldoorn, a trzeci złoty. 35-letnia zawodniczka zwyciężyła też w scratchu oraz w wieloboju. Z kolei w madisonie była druga. Na drugim stopniu podium stanęła Amerykanka Jennifer Valente (43 punkty). Brąz wywalczyła Kanadyjka Jasmin Duehring (30). Punktów nie zdołała zdobyć Katarzyna Pawłowska. Mistrzynię świata z 2016 roku sklasyfikowano na osiemnastym miejscu.

Zwycięzcą drugiej konkurencji ostatniego dnia MŚ 2018 też został reprezentant gospodarzy. Kilometr ze startu zatrzymanego najszybciej przejechał Jeffrey Hoogland (59.459). Trzeci rezultat miał Theo Bos (59.955). Pomiędzy Holendrami uplasował się Australijczyk Matthew Glaetzer (59.745).

Jako pierwsza metę finału keirinu minęła Belgijka Nicky Degrendele. Druga była Wai Sze Lee z Hongkongu. Trzecią lokatę zajęła Litwinka Simona Krupeckaite.

Mistrzostwa zakończył madison. Wygrali Roger Kluge i Theo Reinhardt. Niemcy zdobyli 53 punkty. Na drugiej pozycji uplasowali się Hiszpanie Alberto Torres i Sebastian Mora (45). Brązowe krążki zdobyli Australijczycy Cameron Meyer oraz Callum Scotson (37). Trzynaste miejsce zajęli Wojciech Pszczolarski oraz Daniel Staniszewski. Polacy zajmowali czwartą lokatę na trzech lotnych finiszach. Później upadek zaliczył Staniszewski i brązowi medaliści mistrzostw Europy zostali zdublowani.

Czy w następnej edycji mistrzostw świata reprezentacja Polski zdobędzie więcej niż jeden medal?