"Zatrzymał się i cofnął w rowerzystów". Skandaliczne zachowanie kierowcy

Niebezpieczny wypadek Alejandro Valverde. Kolarz jechał wraz z przyjaciółmi i został potrącony przez kierowcę samochodu. Celowo.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
 Alejandro Valverde Getty Images / Dario Belingheri / Na zdjęciu: Alejandro Valverde
Jeden z najbardziej popularnych kolarzy na świecie Alejandro Valverde brał udział w wypadku, który zdarzył się podczas treningu niedaleko hiszpańskiej miejscowości Murcia w sobotę.

Sprawę opisuje portal VeloNews. Według świadka zdarzenia kierowca z pełną prędkością minął kolarza i jadącą z nim dwójkę kolegów podczas treningu. Jeden z trójki kolarzy miał przeciwko temu ostro zaprotestować. Kierowca zatrzymał auto i cofnął w rowerzystów. Rower Valverde został złamany.

Cała trójka została przetransportowana do szpitala, ale na szczęście nie ma żadnych informacji o poważnej kontuzji zawodnika. Zostanie jednak na obserwacji i będzie wypuszczony następnego dnia.

Oświadczenie w całej sprawie wydał zespół zawodnika, Movistar. "Potwierdzamy, że Alejandro Valverde nie ma złamań i poważnych kontuzji po incydencie, który zdarzył się w tę sobotę, gdy jechał z kolegą z zespołu w Alcantarilli. Pozostanie na obserwacji przez 24 godziny i później zostanie zwolniony. Jego partner również ma się dobrze" - napisał zespół na Twitterze.

Czytaj więcej:
Michał Kwiatkowski podjął decyzję ws. Tour de France. "Będzie bardzo trudno"
Nalot policji o 5.30! Gorąco przed rozpoczęciem Tour de France

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się wydarzyło? Szalone sceny po meczu Polaków!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×