Michał Kwiatkowski podjął decyzję ws. Tour de France. "Będzie bardzo trudno"

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Michał Kwiatkowski nie weźmie udziału w tegorocznej edycji Tour de France. O powodach swojej decyzji poinformował kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Michał Kwiatkowski Getty Images / Bas Czerwinski / Michał Kwiatkowski
Do tej pory Michał Kwiatkowski wystąpił w Tour de France ośmiokrotnie. Najlepszy wynik zanotował w debiucie (2013), kiedy zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą niespełna 19 minut do Christophera Froome'a.

Miał pojawić się na starcie także i w tym roku. Mistrza świata sprzed ośmiu lat poinformował o szczegółach. Na przeszkodzie w udziale stanęła kontuzja.

"Jest tylko jeden sposób na jazdę w Tour de France. Dać z siebie wszystko. Niestety, w tym roku jest to poza moim zasięgiem z powodu naderwania mięśnia półścięgnistego" - napisał Kwiatkowski na Instagramie.

"Potrzebuję kilku tygodni rehabilitacji i treningu, żeby wyzdrowieć. Bardzo trudno będzie kibicować grupie Ineos Grenadiers z kanapy, ale dam z siebie wszystko" - dodał Polak.

109. edycja Tour de France odbędzie się w dniach 1-24 lipca. Trasa przebiega przez cztery państwa - Danię, Belgię, Szwajcarię oraz Francję i liczy łącznie 3350 km. Wyścig składał się będzie z 21 etapów. Przed rokiem najlepszy był Tadej Pogacar.

Czytaj także:
Czesław Lang złamał prawo. "Nie wiedziałem, że to nielegalne"
Jest nagranie. To polski kolarz Rafał Majka

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwa magia! Zobacz, co zrobił reprezentant Polski
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×