Ekstremalne warunki na trasie Vuelty. Zmiana lidera

Co za warunki na trasie szóstego etapu Vuelta a Espana! Kolarzom towarzyszył silny deszcz i potężna mgła. Nastąpiła zmiana na pozycji lidera wyścigu.

Arkadiusz Dudziak
Kolarze na 6 etapie Vuelta a Espana Twitter / Vuelta a Espana / Na zdjęciu: Kolarze na 6. etapie Vuelta a Espana
W czwartek odbywał się wymagający, szósty etap tegorocznego wyścigu Vuelta a Espana. Kolarze mieli do pokonania 180 kilometrów na trasie z Bilbao do Ascension al Pico Jano.

Kolarzom towarzyszyły ekstremalnie warunki. Mocno padał deszcz, a sportowcy jechali w gęstej mgle. Momentami naprawdę niewiele było widać. Więcej można zobaczyć w wideo na końcu artykułu.

O wszystkim zadecydował kilkunastokilometrowy podjazd na szczycie Pico Jano. Ostatecznie na finiszu pierwszy zameldował się Jay Vine (Alpecin-Deceuninck) z Australii, a drugi był Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) z Belgii. Podium uzupełnił Enric Mas.

Tym samy Belg został liderem klasyfikacji generalnej wyścigu. Żółtą koszulkę lidera odebrał Rudy'emu Molardowi (Groupama-FDJ). Francuz przyjechał do mety ze stratą pięciu minut i aktualnie zajmuje drugie miejsce.

Łukasz Owsian zajął 96. miejsce ze stratą 26 minut i 40 sekund do zwycięzcy. Tyle samo stracił także Kamil Małecki, który finiszował na 109. lokacie.

W piątek kolarzy czeka liczący minimalnie 190 kilometrów etap z Camargo do Cistierny.

Wygrał etap i został nowym liderem. Pokazał moc!