Kompromitacja. Tylko spójrz, kim reklamują popularne zawody

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Getty / Facebook UCI Gran Fondo World Series / Na zdjęciu: peleton kolarski / Rosjanin promujący wyścig
Getty Images / Getty / Facebook UCI Gran Fondo World Series / Na zdjęciu: peleton kolarski / Rosjanin promujący wyścig
zdjęcie autora artykułu

W kolarskim środowisku zawrzało. UCI (Światowa Federacja Kolarska) reklamuje w mediach społecznościowych zawody Gran Fondo i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden szczegół.

W tym artykule dowiesz się o:

Na zdjęciu reklamującym wydarzenie znajduje się Rosjanin, co szybko wychwycili internauci. Dla sporego grona osób to może budzić kontrowersje. Rosja przecież w lutym tego roku zaatakowała Ukrainę, wszczynając wojnę na jej terenie.

W wielu dyscyplinach sportowych Rosjanie są wykluczeni z udziału. Tymczasem profil UCI Gran Fondo World Series wstawił takie, a nie inne zdjęcie (można to zobaczyć na samym dole).

"UCI Gran Fondo World Series dlaczego użyłeś tego zdjęcia? Coca-cola w mózgu?" - napisał jeden z internautów. Inny z kolei wstawił grafikę podkreślającą, że Rosja jest zbrodniczym krajem.

ZOBACZ WIDEO: Dwie poważne kontuzje. Rywale Polaków osłabieni

W środowisku kolarskim nie po raz pierwszy zawrzało. Przypomnijmy bowiem, że mimo trwającej wojny w ścisłych władzach UCI nadal zasiada Igor Makarow. Rosjanin jest członkiem 14-osobowego Komitetu Zarządzającego UCI. Jeszcze w kwietniu głosu na jego temat nie chciała zabierać Agata Lang, która jest członkinią tego samego komitetu.

UCI Granfondo World Series to z kolei seria wyścigów pod egidą UCI, które odbywają się na całym świecie. Mają one na celu promocję rywalizacji wśród mastersów i amatorów. Imprezy te gromadzą na starcie tysiące osób z całego świata.

Czytaj także: Rafał Majka szalał na quadzie. Na pustyni

Źródło artykułu:
zgłoś błądZgłoś błąd w treści
Komentarze (0)