Protest rolników przegonił kolarzy. Czy wyścig się odbędzie?

W środę miał rozpocząć się kolarski Wyścig dookoła Andaluzji, jednak z powodu protestu rolników odwołany został pierwszy etap. W czwartek rano organizatorzy podjęli decyzję co do przebiegu kolejnych odcinków.

Krzysztof Londzin
Krzysztof Londzin
wyścig kolarski La Ruta de Sol Vuelta Ciclista a Andalucia Getty Images / Tim de Waele/Corbis / Na zdjęciu: wyścig kolarski La Ruta de Sol Vuelta Ciclista a Andalucia
La Ruta de Sol Vuelta Ciclista a Andalucia to jeden z wyścigów rozpoczynających kolarski sezon w Europie. Wielu zawodników udaje się do Andaluzji, aby sprawdzić swoją formę przed ważniejszymi startami. Niestety w tym roku organizatorzy mają bardzo duże problemy z przeprowadzeniem wyścigu z powodu trwających protestów rolników na południu Hiszpanii.

W środę byli zmuszeni odwołać inauguracyjny etap, ponieważ do zabezpieczenia protestów zostały skierowane siły hiszpańskiej Gwardii Cywilnej. Pomimo że organizatorom udało się wytyczyć alternatywną trasę omijającą zablokowane odcinki dróg, zabrakło wystarczającej liczby funkcjonariuszy, którzy obstawiliby przejazd kolarzy. W tej sytuacji bezpieczeństwo zawodników byłoby zagrożone, dlatego I etap został anulowany.

Zgodnie z najnowszymi informacjami kolarze w czwartek również nie pojawią się na starcie, ale jednocześnie zakomunikowano, że rywalizacja rozpocznie się w piątek. Format wyścigu skrócono z pięciu do trzech odcinków. Zawodnicy ścigać się będą od piątku do niedzieli na nowej zmodyfikowanej trasie.

ZOBACZ WIDEO: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"

W piątek zostanie rozegrana krótka, przypominająca prolog, 5-kilometrowa jazda indywidualna jazda na czas. W sobotę kolarze pokonają 100-kilometrowy etap złożony z krótkich rund, a w niedzielę prawdopodobnie uda się przeprowadzić zmagania na planowanej wcześniej trasie.

W jubileuszowej 70. edycji Wyścigu dookoła Andaluzji bierze udział jeden reprezentant Polski - Rafał Majka. Dla kolarza UAE Team Emirates to drugi start w sezonie. Końcem stycznia Polak pojawił na trasie etapówki AlULa Tour w Arabii Saudyjskiej i zanotował przyzwoity występ. W klasyfikacji generalnej był 18., a na ostatnim etapie zajął 4. miejsce.

Zobacz też:
"Mówił nam, gdzie są fajne dyskoteki". Tragiczna śmierć w walentynki
Doping wcale nie zniknął? Wiedzą, kiedy mogą się "szprycować"

Czy Rafał Majka odniesie sukcesy w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×