Ponad 200 uderzeń na minutę. Gwiazdor przeszedł operację serca

Peter Sagan poddał się operacji arytmii serca. Mimo poważnym problemów zdrowotnych kolarz... w najbliższym czasie planuje wrócić do treningów.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Peter Sagan Getty Images / Sara Cavallini / Peter Sagan
W czwartek 23 lutego Peter Sagan przeszedł operację serca w jednym z włoskich szpitali. To pokłosie tego, co wydarzyło się podczas niedawnego wyścigu kolarstwa górskiego w Hiszpanii. Jak informuje "La Gazzetta dello Sport", doszło wtedy do tego, że tętno 34-latka przekroczyło 200 uderzeń na minutę.

Na początku bieżącego tygodnia Słowak został poddany badaniom. Wyniki ujawniły, że kolarz doświadczył epizodów tachykardii podczas ekstremalnych ćwiczeń. Operacja, która polegała na usunięciu nadmiaru tkanki ciała, ma umożliwić mu wznowienie treningów po okresie rekonwalescencji.

Wiadomo, że ze względu na problemy zdrowotne Sagan nie weźmie udziału w zbliżającym się wyścigu w Banyoles. 34-latek miał także udać się do Ameryki Południowej w kwietniu tego roku, aby wziąć udział w pierwszych zawodach Pucharu Świata UCI w tym sezonie w Brazylii.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!

Pierwsze doniesienia mówią o tym, że Słowak wróci do rywalizacji w pucharze Francji MTB w Marsylii, który odbędzie się w marcu. Tygodnik "Cycling Weekly" skontaktował się z przedstawicielami Sagana, aby zapytać o jego przewidywany czas rekonwalescencji. Ci mieli przekazać, że kolarz do treningów wróci już w przyszłym tygodniu.

34-latek skupia się wyłącznie na wyścigach kolarstwa górskiego (wcześniej rywalizował także w kolarstwie szosowej), przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Powrót do jak najlepszej dyspozycji na tę imprezę jest obecnie jego priorytetem.

Zobacz także:
Juventus wchodzi do gry. To on ma zastąpić Szczęsnego
Głośno o zachowaniu Polki. Fręch zaskoczyła kibiców

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×