Wyglądają jak kosmici. Zdjęcia wywołały poruszenie

10-kilometrową jazda na czas rozpocznie w poniedziałek 4 marca 59. edycję wyścigu Tirreno-Adriatico. Niemałą sensację wzbudzili kolarze grupy Visma-Lease a Bike. Konkretnie ich kaski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Kolarze na finiszu jednego z etapu wyścigu Paryż - Nicea PAP/EPA / Yoan Valat / Kolarze na finiszu jednego z etapu wyścigu Paryż - Nicea
"Jesteśmy podekscytowani możliwością pierwszego użycia naszych nowych, innowacyjnych kasków Giro" - napisano na profilu grupy na platformie X.

W wyścigu Tirreno-Adriatico kolarze holenderskiego zespołu wystąpią w nowych kaskach o niespotykanym dotąd kształcie.

Będą ich używać podczas jazdy na czas. Projekt wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko obserwatorów i mediów, ale i kolarzy innych grup.

Projekt został stworzony przez Giro Cycling we współpracy z zespołem. Północnoamerykańska firma to główny dostawca kasków i okularów przeciwsłonecznych dla kolarzy. Model został nazwany Giro Aerohead II, a konstrukcja przypomina kształtem górną płetwę rekina.

Zdjęcia nowych kasków można zobaczyć na profilu w mediach społecznościowych grupy. Zobaczysz je na końcu tego materiału.

"Zespół zapewnił Relevo, że kask został przetestowany w tunelu aerodynamicznym i spełnia wszystkie wymagania. Przeprowadzone testy wypadły zadowalająco" - można przeczytać na stronie Relevo.

Zobacz także:
Od grudnia nie płacą nikomu. Media: To dlatego milczą
Rodzina na niego czekała, a on nie dojechał. Polak pokazał, dlaczego

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ależ on to zrobił. Stadiony świata!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×