Ależ to zrobiła. Wielki sukces Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/Eurosport_ES / Na zdjęciu: Daria Pikulik wygrywa Ronde de Mouscron 2024
Twitter / twitter.com/Eurosport_ES / Na zdjęciu: Daria Pikulik wygrywa Ronde de Mouscron 2024
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałkowym wyścigu Ronde de Mouscron znakomicie spisała się Daria Pikulik. Reprezentantka Polski pewnie wygrała sprint z grupy.

W tym artykule dowiesz się o:

Daria Pikulik (Human Powered Health Cycling) w poniedziałek (01.04) odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Polska kolarka wygrała w Belgii wyścig jednodniowy pierwszej kategorii - Ronde de Mouscron 2024.

27-letnia Pikulik świetnie rozegrała sprint z dużej grupy. Na ostatnich kilkuset metrach przed metą wyszła na czoło stawki, uzyskała kilka metrów nad rywalkami i do końca utrzymała przewagę (patrz wideo poniżej).

Druga na mecie w Mouscron (w prowincji Hainaut) była Finka Anniina Ahtosalo a trzecia broniąca tytułu Włoszka Martina Fidanza.

Dla Pikulik to kolejny ważny triumf w karierze na szosie. W tym roku na ostatnim etapie UAE Tour Women 2024 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zajęła 3. miejsce. W 2020 r. podczas mistrzostw świata w Berlinie zdobyła brązowy medal w omnium.

W niedzielę (31.03) 2. miejsce w prestiżowym Wyścigu Dookoła Flandrii zajęła Katarzyna Niewiadoma (więcej TUTAJ).

Zobacz: Fatalna pogoda na Wyścigu Dookoła Flandrii. Kolarze musieli prowadzić rowery [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty