Zaskakujące sceny na trasie wyścigu. Kibice są szaleni

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport_PL / Na zdjęciu: kibice podczas Tour of Slovenia
Twitter / Eurosport_PL / Na zdjęciu: kibice podczas Tour of Slovenia
zdjęcie autora artykułu

W środę ruszył kolarski wyścig dookoła Słowenii, który cieszy się ogromną popularnością wśród fanów. Na trasie przejazdu peletonu nie brakuje barwnie ubranych kibiców. "To inny wymiar" - napisano wprost na profilu Eurosportu na platformie X.

Kolarskie święto w Słowenii potrwa od 12 do 16 czerwca. W tym czasie odbędzie się pięć etapów, a peleton przejedzie przez wiele urokliwych miejscowości. Już środowa inauguracja wyścigu przyciągnęła uwagę wielu ludzi. Nie inaczej było w czwartek.

Drugi etap Tour of Slovenia rozpoczął się w miejscowości Zalec, a zakończył w Rogaskiej Slatinie. Kolarze mieli do przejechania 177,9 km po drogach we wschodniej części kraju. Na trasie pojawili się barwnie ubrani kibice, którzy okazali się bardzo pomysłowi.

I tak można było zobaczyć choćby jeźdźców, którzy poruszali się na koniach wzdłuż trasy. Nie zabrakło także fanów przebranych za postaci czy stwory, które mogą się kojarzyć ze Słowenią. To zawsze chętnie pokazują telewizyjne kamery.

Prawdziwym hitem okazał się jednak kibic, który postanowił użyć dźwigu, aby unieść się nad ziemią. Ten fan kolarstwa siedział na rowerze, który był pomalowany w narodowe barwy, a do tego do niego była przyczepiona flaga.

"Kibice podczas #TourOfSlovenia to inny wymiar" - napisano na profilu Eurosportu na platformie X, gdzie zaprezentowano krótkie materiały wideo z czwartkowej rywalizacji (zobacz je poniżej).

Tymczasem drugi etap wygrał Phil Bauhaus z grupy Bahrain Victorious. Niemiec przejął tym samym żółtą koszulkę lidera.

Czytaj także: Oficjalnie: oto ranking WTA po Roland Garros Wielkie zmiany w czołówce rankingu ATP

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty