Polki bez szans na medal w sprincie drużynowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrzej Iwanczuk/NurPhoto / Na zdjęciu: reprezentantki Polski w kolarstwie torowym

W I rundzie drużynowego sprintu kobiet w kolarstwie torowym na igrzyskach olimpijskich w Paryżu Polki mierzyły się z Nowozelandkami. Niestety nasze reprezentantki przegrały z rywalkami z Antypodów i w finale będą walczyć o 7. miejsce.

Sprint drużynowy zwany również olimpijskim to konkurencja, w której rywalizują trzyosobowe zespoły. Drużyny ustawiają się po dwóch przeciwnych stronach toru i wykonują 3 okrążenia (na każdym tempo narzuca inna zawodniczka).

O rozstawieniu, która drużyna zmierzy się z którą, decydują eliminacje, w których poszczególne zespoły występują oddzielnie. W kwalifikacjach Polki w składzie Urszula ŁośMarlena Karwacka oraz Nikola Sibiak zajęły 7. miejsce, pokonując 3 okrążenia w czasie 47,284 sekundy.

Przedostatnie miejsce w stawce oznaczało, że w I rundzie Polki staną do walki z Nowozelandkami. Zawodniczki z Antypodów w kwalifikacjach uzyskały drugi czas przejazdu.

I rundę otworzył pojedynek Holenderek z Chinkami, w którym górą okazały się reprezentantki Kraju Tulipanów. W drugim Niemki pokonały Meksykanki, a w trzecim przyszedł czas na wyścig z udziałem reprezentantek Polski.

Niestety nasze kolarki torowe uległy Nowozelandkom dość wyraźnie. Urszula Łoś, Marlena Karwacka oraz Nikola Sibiak wykręciły rezultat 47,022, podczas gdy rywalki z Antypodów uzyskały czas prawie o 2 sekundy lepszy - 45,348 sek. Wynik ten dał naszym przeciwniczkom awans do wyścigu o złoto, w którym zmierzą się z Brytyjkami.

W pojedynku o brązowy medal Niemki będą ścigały się z Holenderkami. Polkom pozostaje z kolei walka o 7. miejsce z Kanadyjkami.

Początek finałów sprincie drużynowym kobiet o 19:45.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty