Wielki sukces Polaka. Ma kolejny medal

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Kevin Voigt / Na zdjęciu: Zbigniew Maciejewski
Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Zbigniew Maciejewski

Zbigniew Maciejewski ma za sobą znakomity czas. Trzy tygodnie temu wywalczył brązowy medal na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Z kolei we wtorek (24.09) został wicemistrzem świata w parakolarstwie w kategorii C1.

W tym artykule dowiesz się o:

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw świata w parakolarstwie jest szwajcarski Zurych. We wtorek (24.09) na drugim stopniu podium w jeździe indywidualnej na czas uplasował się Zbigniew Maciejewski. 53-letni reprezentant Polski rywalizował w kategorii C1. Startują w niej zawodnicy z niepełnosprawnością kończyn górnych lub dolnych oraz z najpoważniejszymi zaburzeniami neurologicznymi.

Maciejewski  pokonał liczącą 18,8 kilometra trasę w czasie 25:41.80. Lepszy rezultat uzyskał wyłącznie Hiszpan Ricardo Ten Argiles, który wyprzedził go o 16,32 sekundy. Z kolei trzeci na mecie Andre Wijnhoud stracił do zwycięzcy prawie 40 sekund.

W pewnym momencie wydawało się, że Polak będzie nawet w stanie powalczyć o mistrzostwo. Na półmetku tracił do lidera zaledwie cztery sekundy. Ten Argiles przyśpieszył jednak w końcówce wyścigu i powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem.

Przypomnijmy, że wicemistrzostwo świata to drugi medal, który reprezentant Polski wywalczył na przestrzeni ostatnich tygodni. 4 września zdobył brąz na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Polak ukończył wyścig na dystansie 14,4 kilometrów z czasem 21:18.94. Wtedy również złoto przypadło Ten Argilesowi, a srebro zapewnił sobie Niemiec Michael Teuber.

Zbigniew Maciejewski urodził się 22 stycznia 1973 roku. Gdy miał 27 lat, uczestniczył w wypadku samochodowym, którego sprawcą był pijany kierowca. Doznał wówczas poważnych obrażeń kręgosłupa, a na przestrzeni kolejnych lat przeszedł kilka poważnych operacji. Podczas jednej z nich wszczepiono mu stymulator rdzenia kręgowego.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty