Dookoła Kraju Basków: Zwycięstwo Winokurowa, Rodriguez liderem

Kazach Aleksander Winokurow wygrał najdłuższy etap wyścigu Dookoła Kraju Basków. W środę kolarze pokonali odcinek z Villatuerty do Zuii-Murgii o długości 180 km, a nowym liderem został Hiszpan Joaquin Rodriguez.

Polska Agencja Prasowa

Winokurow oderwał się od peletonu na pięć kilometrów przed metą i zdołał utrzymać do końca prowadzenie. Dotychczasowy lider Niemiec Andreas Kloeden na metę dotarł w tej samej grupie, co obecny lider klasyfikacji generalnej, ale znajdował się na dalszej pozycji.

Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Paterski (Liquigas), który zajął 33. pozycję, a do triumfatora stracił osiem sekund. W klasyfikacji generalnej awansował na 51. lokatę.

W czwartek kolarze pokonają niewiele krótszy odcinek. Do przejechania mają 179 km, start odbędzie się w Amurrio, a metę usytuowano w Eibar. Koniec wyścigu zaplanowano na sobotę w Zalli.