Michał Kwiatkowski zwycięzcą czwartego etapu wyścigu Tour of Britain!

Michał Kwiatkowski wygrał czwarty etap wyścigu Tour of Britain. Drugie miejsce zajął Albert Timmer, a trzecie - Dylan Teuns.

Piotr Ziemka
Czwarty etap wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii liczył 184 kilometry. Start miał miejsce w Worcester, a koniec - w Bristol. Michał Kwiatkowski był najszybszy z grona sześcioosobowej grupy zawodników, która dotarła do mety przed peletonem. 23. pozycję zajął inny Polak z grupy Omega Pharma Quick Step - Michał Gołaś. Na 44. miejscu uplasował się Sylwester Szmyd, a na 47. - Marcin Białobłocki.

47. Marcin Białobłocki (Polska/Velosur Giordana) 4:19.51

Kwiatkowski, który był drugi na trzecim etapie, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour of Britain. Dotychczasowy lider, Edoardo Zardini, zajmuje drugą pozycję i ma trzy sekundy straty do 24-letniego Polaka. Trzeci jest Dylan Teuns(14 sekund). Kwiatkowski awansował też na pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej, w której zdobył 39 "oczek".

Zobacz finisz Polaka Zobacz niesamowity finisz Kwiatkowskiego w Tour of Britain! Źródło: TVP S.A.