Zmiana lidera w Tour of Britain

Matthias Braendle wygrał szósty etap wyścigu Tour of Britain. Michał Kwiatkowski zajął 19. miejsce i w klasyfikacji generalnej plasuje się teraz na drugiej pozycji. Prowadzenie objął Alex Dowsett.

Piotr Ziemka

Po pięciu etapach Alex Dowsett zajmował w "generalce" dziewiętnastą pozycję ze startą 85 sekund do Michała Kwiatkowskiego. Do mety liczącego 205 kilometrów szóstego odcinka dojechał minutę i 50 sekund przed Polakiem. Drugie zwycięstwo z rzędu w wyścigu Tour of Britain odniósł Austriak Matthias Braendle.

Kwiatkowski był pierwszy na lotnej premii, która była usytuowana na 29. kilometrze i 800. metrze etapu z Bath do Hemel Hempstead. Cztery kolejne premie (dwie lotne i dwie górskie) wygrał Dowsett.

W klasyfikacji generalnej kolarz grupy Movistar ma 34 sekundy przewagi nad Kwiatkowskim. Trzeci jest Edoardo Zardini (40 sek.).