Valverde wygrał drugi etap Volta a Catalunya, Paterski pozostał liderem

Alejandro Valverde wygrał drugi etap wyścigu Volta a Catalunya. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Maciej Paterski.

Piotr Ziemka

Druga odsłona zmagań rozpoczęła się w Mataro, a zakończyła w Olot i liczyła 191 kilometrów. Pierwszy do mety dojechał Alejandro Valverde. Na drugim miejscu uplasował się kolejny zawodnik ekipy Movistar - Jose Rojas Gil. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Rafał Majka, który zajął piętnastą lokatę.

W gronie 101 kolarzy, którym zaliczano czas 5:20.49 znalazł się także Maciej Paterski, który był najlepszy podczas poniedziałkowego etapu. Zawodnik zespołu CCC Sprandi Polkowice zajął 38. miejsce i pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Drugi jest Pierre Rolland, który traci cztery sekundy.

Paterski znajduje się na czele również w klasyfikacji górskiej. Prowadzi z dorobkiem 32 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Bart de Clercq (28 pkt).