Trzecia pozycja Macieja Paterskiego na szóstym etapie wyścigu Volta a Catalunya!

Maciej Paterski zajął trzecie miejsce na szóstym etapie zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Volta a Catalunya. Zwyciężył Siergiej Czerniecki.

Piotr Ziemka
Szóstego dnia zmagań dookoła Katalonii zawodnicy mieli do pokonania 194 kilometry (Cervera - Port Aventura). W kilkunastoosobowej grupie, która dotarła do mety przed peletonem znalazł się Maciej Paterski. Najlepiej finiszował Rosjanin z grupy Katiusza - Siergiej Czerniecki. Drugi był Julian Alaphilippe.
Trzecie miejsce to kolejny dobry wynik Paterskiego. W niedzielę 22 marca Polak zajął 22. miejsce w klasyku Mediolan - San Remo. Następnego dnia stanął na starcie wyścigu Volta a Catalunya. Znalazł się wtedy w trzyosobowej ucieczce i wygrał poniedziałkowy etap. Liderem klasyfikacji generalnej był też po wtorkowym odcinku.