Znakomite wyniki Polaków w Tour of Croatia - Paterski wygrał etap, Szmyd trzeci

Maciej Paterski wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour of Croatia. W czołowej dziesiątce znalazło się aż czterech kolarzy zespołu CCC Sprandi Polkowice.

Piotr Ziemka
Pierwszy etap zmagań dookoła Chorwacji wygrał Grega Bole. Tuż za Słoweńcem uplasował się inny zawodnik drużyny CCC Sprandi Polkowice - Maciej Paterski. Dzień później Paterski zamknął czołową dziesiątkę. Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Franczak (ActiveJet), który był drugi.
Trzeci etap wyścigu liczył 228 kilometrów. Jako pierwszy do mety dojechał Paterski. Drugą pozycję wywalczył Primoz Roglic - były skoczek narciarski, członek drużyny, która wygrała mistrzostwa świata juniorów w 2007 roku (w składzie tego zespołu był między innymi Jurij Tepes) i piąty zawodnik konkursu indywidualnego na tych zawodach. Słoweniec stracił do Paterskiego 18 sekund.

Piątkowy etap był bardzo udany dla "Pomarańczowych". Trzecią lokatę zajął Sylwester Szmyd (33 sekundy straty do triumfatora). Na szóstym miejscu uplasował się Branislaw Samojłow (+ minuta i 20 sekund), a na dziesiątym - Marek Rutkiewicz  (+ 3 minuty i 26 sekund).

Kolejność czołowej ósemki klasyfikacji generalnej wygląda tak, jak wyniki trzeciego odcinka rywalizacji.