Marcin Białobłocki zwycięzcą mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Marcin Białobłocki zdobył w Strzelinie złoty medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnicy mieli do przejechania 44 kilometry.

W trzech poprzednich sezonach dwie czołowe pozycje zajmowali Maciej Bodnar (zwycięzca z 2012 i 2013 roku), a także Michał Kwiatkowski (2014). Tym razem na starcie ich zabrakło. Młodszy z braci Bodnarów nie wrócił jeszcze do ścigania w wyścigach, po majowym upadku podczas Tour of California. Natomiast obrońca tytułu postanowił skupić się na niedzielnej rywalizacji ze startu wspólnego. [ad=rectangle] Pod nieobecność Bodnara i Kwiatkowskiego, mistrzem kraju został Marcin Białobłocki z brytyjskiej drużyny One Pro. 31-letni zawodnik prowadził już na półmetku zmagań. Triumfował z czasem 53 minuty i 26 sekund.

Drugie miejsce zajął Kamil Gradek (ActiveJet), który stracił do Białobłockiego 19 sekund. W dwóch poprzednich edycjach Gradek znajdował się tuż za podium. Natomiast w latach 2011 i 2012 został mistrzem Polski orlików.

Na trzeciej pozycji uplasował się Bartosz Huzarski. Kolarz ekipy Bora Argon 18 po 22 kilometrach zajmował siódmą lokatę. Zdołał jednak zdecydowanie awansować  - uzyskał czas 54 minuty i 9 sekund. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Rafała Majkę. Piąty był Tomasz Marczyński, a szósty - Mateusz Taciak.

Tytuł mistrza Polski orlików obronił Szymon Rekita. Zawodnik klubu LKK Warmia Biskupiec liczącą 30 kilometrów trasę przejechał w 39 minut i 7 sekund. Rekita w 2013 roku wywalczył brąz wśród orlików, a w 2012 roku wygrał MP juniorów. Drugie i trzecie pozycje zajęli zawodnicy ekipy CCC Sprandi Polkowice - Patryk Stosz (34 sekundy straty) oraz Michał Paluta (45).

W rywalizacji kobiet na podium stanęły te same zawodniczki, co w 2014 roku. Ponownie najlepiej spisała się Eugenia Bujak, dla której to już szóste z rzędu podium w czasówce na MP seniorek. Srebrny medal wywalczyła Katarzyna Niewiadoma, a brązowy - Katarzyna Pawłowska. W 2014 roku było odwrotnie. Bujak na liczącej 22 km trasie uzyskała czas 29.38. Niewiadomej również dojechanie do mety zajęło mniej niż pół godziny (29.47).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)