Giro d'Italia: Rafał Majka złapał gumę, triumf Andre Greipela

Rafał Majka złapał gumę na 16 kilometrów przed metą piątego etapu, ale ukończył wyścig zaledwie cztery sekundy za najlepszymi. Zwyciężył Niemiec Andre Greipel.

Patryk Kurkowski

To na finiszu rozstrzygnęły się losy. Zawodnik Lotto Soudal najszybciej ruszył na finiszu i jako pierwszy pokonał dystans 233 kilometrów (Praia a Mare- Benewent). Wyprzedził on na finiszu Arnauda Demare'a z grupy FDJ oraz Sonny'ego Colbrellego z Bardiani-CSF.

Z niewielką stratą za peletonem przyjechał Rafał Majka. Polak, który jest liderem Tinkoff podczas Giro d'Italia, miał pecha. Na 16 km przed metą nasz zawodnik złapał gumę, ale dzięki wsparciu zawodników z zespołu zdołał dotrzeć do mety.

Na czele prestiżowego wyścigu nadal znajduje się Tom Dumoulin z grupy Team Giant-Alpecin. Holender ma 16 sekund przewagi nad Bobem Jugenlsem oraz 20 nad Diego Ullissim.

Na 13. pozycji w klasyfikacji generalnej znajduje się Majka. Trzydzieści miejsc niżej jest sklasyfikowany Paweł Poljański. Daleko za nimi są jeszcze Przemysław Niemiec i Łukasz Wiśniowski.