Thibaut Pinot wygrał 6. etap Criterium du Dauphine, Christopher Froome pozostał liderem

Thibaut Pinot wygrał szósty etap wyścigu Criterium du Dauphine 2016. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Christopher Froome.

Piotr Ziemka

Szósty etap Criterium du Dauphine 2016 liczył 141 kilometrów. Start odbył się w La Rochette. Na koniec kolarze mieli do pokonania wspinaczkę do Meribel o średnim nachyleniu 6,6 procent. 10 kilometrów przed metą od czołowej grupy oderwali się Romain Bardet (AG2R) oraz Thibaut Pinot (FDJ).

Dwaj Francuzi wspólnie dojechali do mety. Zwycięstwo odniósł Pinot. 67 sekundy za tym duetem etap ukończył Christopher Froome, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Z jedenastego miejsca na trzecie awansował w niej Bardet.

101. na szóstym etapie był Bartosz Huzarski, a 139. - Tomasz Marczyński. Wyścig zostanie zakończony w niedzielę.