Tour de Suisse: Maciej Bodnar poza dziesiątką. Czasówka dla Izaguirre

Maciej Bodnar zajął 14. miejsce w indywidualnej jeździe na czas wokół Davos w Tour de Suisse. Ósmy etap zakończył się zwycięstwem Hiszpana Jona Izaguirre. Nowym liderem wyścigu został natomiast Kolumbijczyk Angel Moreno Lopez.

Szymon Łożyński
PAP/EPA

W piątek na mecie królewskiego etapu w słynnym ośrodku narciarskim w Soelden pierwszy zameldował się Tejay van Garderen z BMC, który został nowym liderem wyścigu. Reprezentant USA nie nacieszył się jednak długo żółtą koszulką lidera, bowiem po jeździe na czas nowym liderem wyścigu został Angel Moreno Lopez z Astany.

Kolumbijczyk przed ostatnim niedzielnym etapem wyprzedza o osiem sekund reprezentanta USA Andrew Talansky'ego i o 16 sekund Jona Izaguirre. Hiszpan był głównym bohaterem sobotniej rywalizacji, ponieważ wygrał jazdę na czas wokół Davos.

Na pierwszym punkcie pomiaru czasu po 6 kilometrach wiele wskazywało na to, że drugie zwycięstwo w tym wyścigu przed własną publicznością odniesie Fabian Cancellara. Szwajcar o 4 sekundy wyprzedzał Polaka Macieja Bodnara. Obaj zawodnicy ostatecznie nie wytrzymali tempa z pierwszych kilometrów. Cancellara ukończył rywalizację na trzecim miejscu, a Bodnar został sklasyfikowany na 14. pozycji, będąc i tak najlepszym z Biało-Czerwonych.

Decydujący o losach wyścigu będzie niedzielny górski etap, także wokół Davos, czyli miejscowości znanej z regularnego organizowania zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich.