Haut Var: Luis Sanchez umawia się z Valverde

Zdjęcie okładkowe artykułu: Kolarze na trasie
Kolarze na trasie

Hiszpan Luis Leon Sanchez (Caisse d'Epargne) wygrał pierwszy etap wyjątkowo podzielonego w tym roku na części Tour du Haut Var we francuskiej Prowansji.

W tym artykule dowiesz się o:

Na mecie w Grimaud Sanchez wyprzedził dwójkę zawodników grupy Française des Jeux: Fina Jussi Veikkanena i Francuza Matthieu Ladagnous.

Na trasie z Saint-Raphaël zaatakowało 13 zawodników. Na zjeździe po ostatnim z trzech wzniesień, na którym umieszczono premię górską na czoło wysunęło się dwóch śmiałków: mistrz Niemiec Fabian Wegmann (Milram) i Estończyk Rein Taaramae (Cofidis). Wegmann zostawił za plecami współtowarzysza akcji na siedem kilometrów przed metą. Po kolejnych czterech sam już jednak został dogoniony przez peleton.

Po wyścigu Sanchez zdradził, że naradzał się z Alejandro Valverde, liderem swojej ekipy, który z ich dwójki będzie finiszował. Zwycięzca cyklu ProTour w 2008 roku i zeznający w czwartek w Rzymie przed włoskim komitetem olimpijskim w sprawie swojego udziału w Operacion Puerto Valverde pomógł wygrać ten etap koledze rozprowadzając go na ostatnich metrach.

W wyścigu bierze udział 10 ekip kategorii ProTour. Nie startują Polacy. W zeszłym roku wygrał Davide Rebellin, wtedy Gerolsteiner, który woli startować w weekend w ojczyźnie. Ostatnie trzy edycje wyścigu w departamencie Var wygrywali Włosi.

W niedzielę drugi etap imprezy, która wyjątkowo odbywa się w tym roku etapowo.