Katarzyna Niewiadoma 12. na piątym etapie Giro Rosa, Mara Abbott nową liderką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix/Sebastian Borowski. Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku.

Katarzyna Niewiadoma zajęła dwunaste miejsce na piątym etapie wyścigu Giro d'Italia Internazionale Femminile (Giro Rosa).

Zawodniczki przejechały 77,5 kilometra z Grosio do Tirano. Do pokonania był między innymi podjazd pod Mortirolo o długości 12,4 km i średnim nachyleniu wynoszącym 10,5 procent. Zwyciężyła Amerykanka Mara Abbott z zespołu Wiggle High5. Drugie miejsce zajęła inna kolarka z tej drużyny - Elisa Longo Borghini. Włoszka minęła linię mety 37 sekund po triumfatorce.

Katarzyna Niewiadoma została sklasyfikowana na dwunastej pozycji. Polka po pięciu dniach rywalizacji zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Po etapie, który zakończył się w Tirano, Niewiadoma jest dziewiąta w "generalce". Pozostała natomiast na czele klasyfikacji młodzieżowej. Drugą lokatę w tym rankingu zajmuje Włoszka Alice Arzuffi, która ma trzy minuty i 43 sekundy straty do Niewiadomej.

24. była Małgorzata Jasińska, a 61. - Eugenia Bujak.