Jan Hirt z zespołu CCC zwycięzcą 4. etapu i nowym liderem Tour of Austria

Jan Hirt wygrał czwarty, królewski etap wyścigu Tour of Austria 2016. Czech z zespołu CCC Sprandi Polkowice objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
Kolarze na trasie / Kolarze na trasie

Start liczącego 183,3 kilometra odcinka odbył się w Rottenmann. Metę umiejscowiono na Edelweissspitze (2571 metrów nad poziomem morza). Najlepszym okazał się lider zespołu CCC Sprandi Polkowice na ten wyścig - Jan Hirt. Czech uzyskał czas 5:17:23. Drugie miejsce zajął Hiszpan David Belda, który stracił do triumfatora 43 sekundy.

Do Tour of Austria 2016 zgłoszono jedenastu Polaków i dwie polskie grupy. Oprócz ekipy z Polkowic na starcie stanęli zawodnicy zespołu Wibatech Fuji. Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Sylwester Szmyd (CCC), który prowadził peleton, przeprowadził selekcję w czołowej grupie, gdy zawodnicy pokonywali finałowy podjazd i przyczynił się do skasowania akcji uciekinierów. Ostatecznie uplasował się na 26. pozycji.

28. był Leszek Pluciński (CCC), a 29. - Marek Rutkiewicz (Wibatech). Obaj mieli czas 5:25:32, tak jak Szmyd. Do końca zmagań pozostały trzy etapy.