KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wesprzyj najzdolniejszych młodych kolarzy w drodze na Mistrzostwa Europy MTB

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy MTB 2016, to marzenie zawodników trenujących w Warszawskim Klubie Kolarskim. Aby je zrealizować Warszawski Klub Kolarski zorganizował akcję crowdfundingową na portalu polakpotrafi.pl o nazwie #mistrzostwozwkk.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg

Jest to jedyna ekipa z Polski, która zgłosiła swoje uczestnictwo w mistrzostwach, które odbędą się w dniach 15-19 sierpnia 2016 roku w austriackiej miejscowości Graz.

Pomóżmy najzdolniejszym zawodnikom realizować swoją największą pasję i kręcić po zwycięstwo!

Klub potrzebuje uzbierać kwotę 25 000 zł. Na każdego wspierającego akcję czekają ciekawe nagrody.

Budżet w tej wysokości jest niezbędny do wzięci udziału w mistrzostwach, pokryje wpisowe, noclegi i wyżywienie dla młodzieży i ich trzech opiekunów przez tydzień, transport 12 osób z Warszawy do Grazu i z powrotem. Młodzież potrzebuje również fachowej opieki mechanika i fizjoterapeuty na miejscu czterodniowych zawodów.

Wsparcie młodych zawodników już na poziomie rywalizacji w kategoriach młodzieżowych, jest szansą na powtórzenie sukcesów Mai Włoszczowskiej. Młodzi zawodnicy muszą mieć możliwość współzawodnictwa z najlepszymi kolarzami już od jak najwcześniejszego momentu. Dajmy szansę młodym zdolnym zawodnikom wyjechać i reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy w Graz.

Link do akcji na stronie: polakpotrafi.pl

Warszawski Klub Kolarski to największy i najbardziej utytułowany klub kolarski na mazowszu, działa już 14 lat. WKK zajmuje się szkoleniem dzieci już od 6 roku życia i młodzieży, specjalizuje się w kolarstwie górskim, MTB.

WKK jako jedyna ekipa z Polski zgłosił do startu w mistrzostwach 2 drużyny U17 i jedną U15. W każdej drużynie jest dwóch chłopców i jedna dziewczynka. Klub będą reprezentować czołowi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych w Polsce.

Skład reprezentacji na Mistrzostwa:

Anna Gdańska (U17) - zeszłoroczna wicemistrzyni Polski MTB i brązowa medalistka górskich mistrzostw Polski na szosie, w tym roku wygrała wszystkie 9 wyścigów, w których wystartowała w naszym kraju.

Miłosz Ośko (U15) - wicelider klasyfikacji Pucharu Polski MTB XC, startował dziesięciokrotnie w tym sezonie w zawodach i zawsze kończył je w TOP 3, mistrz Mazowsza.

Matylda Szczecińska (U15) - na co dzień reprezentująca MITUTOYO AZS WRATISLAVIA, wiceliderka klasyfikacji Pucharu Polski MTB XC, mistrzyni Dolnego Śląska.

Konrad Czabok (U17) - najlepszy zawodnik MTB w swojej kategorii wiekowej na Mazowszu, w zeszłym roku wygrał m.in. międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB, a na szosie był trzeci.

Julia Adrianowska (U17) - wygrała wszystkie, poza jednym wyjątkiem, 19 wyścigów MTB w których wystartowała w zeszłym roku jako młodziczka. W tym roku, po kontuzji dochodzi po pełni formy.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×