Vuelta a Espana 2016: popis Simona Yatesa na szóstym etapie, Bartosz Huzarski znów najlepszy z Polaków

Brytyjczyk Simon Yates z grupy ORICA-BikeExchange zwyciężył na szóstym etapie wyścigu Vuelta a Espana 2016. Drugie miejsce zajął Hiszpan Luis Leon Sanchez (Astana), zaś trzeci był Włoch Fabio Felline (Trek - Segafredo).

Tomasz Rosiński
PAP / Aleksander Koźmiński

W czwartek kolarze mieli do pokonania odcinek o długości 163,2 km Monforte de Lemos - Luintra. Ribera Sacra.

W pozycji lidera ponownie do rywalizacji przystępował Kolumbijczyk John Darwin Atapuma (BMC Racing Team), którzy zachował czerwoną koszulkę.

Tym razem, w przeciwieństwie do dnia poprzedniego, jednemu z kolarzy udało się samotnie finiszować. Na 3,5 kilometra przed metą zaatakował Yates, który pokazał klasę i o 20 sekund wyprzedził kolejnego zawodnika - Sancheza oraz o 22 sekundy Felline'a.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Bartosz Huzarski, który uplasował się na 49. lokacie. Na 75. pozycji dojechał Michał Gołaś, zaś tuż za nim linię mety przekroczył Michał Kwiatkowski.