WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

3. etap Northtec MTB Zimą w Mrozach w trudnych warunkach atmosferycznych

W minioną niedzielę w Mrozach odbył się trzeci etap największego zimowego cyklu wyścigów rowerowych Northtec MTB Zimą organizowanego przez Cezarego Zamanę. Finał cyklu odbędzie się 12 marca w Długosiodle.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Materiały prasowe / Zamana Group

W Mrozach zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko ze swoimi słabościami, lecz także ze zmienną pogodą, która spowodowała wiele problemów. Jeszcze dzień przed zawodami dość intensywnie padał śnieg.

Niedzielny poranek przywitał jednak uczestników wiosenną temperaturą, która spowodowała w ciągu kilku godzin nagłą zmianę sytuacji w terenie. Tym samym uczestnicy podczas wyścigu doświadczyli śniegu, lodu, deszczu i błota. Wszystkie konfiguracje pogodowej aury w pigułce. Na szczęście dla wszystkich, którzy wystartowali w tych interesujących zawodach, na mecie czekała grochówka, którą serwował organizator.

W niedzielnych zawodach na dystansie Mega triumfował Arkadiusz Jusiński. Za nim finiszował Andrzej Rozpłoch, który zanotował jedynie pół minuty straty. Trzecie miejsce zajął Marek Stram. Wśród kobiet najlepsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska, za którą na metę kolejno wjechały Dorota Rajska i Anna Ostrowska.

Na dystansie Fit (20 km) zwyciężył Adam Płoski. Za nim zameldował się Grzegorz Henryk Marcinkiewicz. Trzeci dojechał Szczepan Płusa. Wśród kobiet triumfowała Justyna Tarnowska. Pozostałe miejsca na podium zajęły kolejno Joanna Sobczuk, Agnieszka Troinska.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Eryk Kornacki. Tuż za nim dojechał jego imiennik Eryk Zalewski. Trzeci finiszował Kamil Gutowski. Wśród pań najszybsza była Jagoda Rzeszot, za którą na metę dotarły Weronika Jankowska i Malwina Krzyczkowska.

ZOBACZ WIDEO: Oktawia Nowacka: nie mogłam uwierzyć, że to wydarzyło się naprawdę

Czy brałeś/aś udział w zimowych wyścigach kolarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.