Sonny Colbrelli wygrał 2. etap Paryż-Nicea 2017, Arnaud Demare nadal liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu kolarze
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu kolarze

Sonny Colbrelli zwyciężył w drugim dniu wyścigu Paryż-Nicea. Start liczącego 195 kilometrów etapu odbył się w Rochefort-en-Yvelines. Metę umiejscowiono w Amilly.

Wyścig Paryż-Nicea 2017 rozpoczął się w niedzielę. Dwie czołowe pozycje na pierwszym etapie zajęli Francuzi: Arnaud Demare oraz Julian Alaphilippe. Dziewięć sekund do tego duetu straciło ośmiu kolarzy. W tym gronie byli Philippe Gilbert i Tony Gallopin, którzy podczas poniedziałkowego, toczącego się w deszczu etapu jechali w pięcioosobowej ucieczce.

Gallopin został doścignięty 17,5 kilometra przed metą. Na czele pozostawał jeszcze Gilbert, który miał wtedy przewagę czterdziestu sekund. Belg z zespołu Quick Step stracił prowadzenie, kiedy do końca pozostawało 6,3 km.

Później samotnej akcji spróbował jeszcze Słoweniec Kristijan Koren, ale zwycięzcę wyłonił finisz z peletonu. Wygrał Sonny Colbrelli. Drugie miejsce zajął John Degenkolb. Trzeci był jadący w żółtej koszulce lidera Demare. Francuz zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na 57. pozycji został sklasyfikowany Michał Gołaś.