MŚ Pruszków: złoto wyścigu punktowego dla Bronzini; Wojtyra traci dwa okrążenia

Giorgia Bronzini została w niedzielę mistrzynią świata w wyścigu punktowym. Włoszka wyprzedziła Kubankę Yumari Gonzalez i Brytyjkę Elizabeth Armistead.

Krzysztof Straszak

Bronzini, podobnie jak jej rodaczka Elisa Frisoni, po razie kończyły konkurencje na czwartej pozycji. Przyszedł czas na złoty medal 25-latki z Piacenzy, trzeciej zawodniczki szosowych mistrzostw świata na szosie w 2007 roku w Stuttgarcie.

Yumari Gonzalez srebro dorzuciła do jednego już krążka, z najcenniejszego kruszcu, z rywalizacji w scratchu. Armistead natomiast brązem w wyścigu punktowym skompletowała wszystkie kolory medali: w Pruszkowie wygrała w zespole pościg, a w w scratchu była druga.

Czołowa czwórka rywalizacji w scratchu z soboty była, choć w różnej kolejności, taka sama, jak w niedzielę w wyścigu punktowym.

Podczas 25-kilometrowego wyścigu były dwa upadki, a pierwszy z nich doprowadził do prawdziwego karambolu. Trzy zawodniczki nie dojechały do mety.

Sto okrążeń pokonała Małgorzata Wojtyra, ale została dwukrotnie zdublowana przez rywalki, co dało jej, jako jedynej, minusowe punkty i ostatnią, 19. pozycję wśród sklasyfikowanych.

19-latka z Elektro-Bud-BOGO Szczecin po swoim katastrofalnym występie zalała się łzami i po krótkim rozjechaniu zniknęła ludziom z widoku.

Wojtyra, potrójna mistrzyni Polski, powiedziała trenerowi Grzegorzowi Ratajczykowi, że jeszcze nigdy nie jeździło jej się tak źle, jak w niedzielę w Pruszkowie.